parsfreelancer

اشتراک گذاشته شده با :

فریلنسینگ

به عنوان فریلنسر چه شغلی داشته باشم؟ قسمت اول
به عنوان فریلنسر چه شغلی داشته باشم؟ قسمت اول

فعالیت به عنوان فریلنسر ، چیزی است که در چند سال اخیر به سرعت محبوبیت پیدا کرده و روزانه تعداد بسیار زیادی از افراد  شغل‌های عادی و روزمره خود را رها کرده و فعالیت به عنوان فریلنسر را به عنوان منبعی برای کسب درآمد خود انتخاب می‌کنند. دیر یا زود افراد از سر کار رفتن مداوم و خسته کننده از ساعت ۸ تا ۴ بعد ازظهر با حقوقی ثابت، انجام کارهای یکنواخت، محیط اداری خشک و بی روح، رئیس‌های سختگیر و همکاران بد اخلاق خسته شده و تصمیم می‌گیرند که کار خود را رها کنند و به عنوان یک فریلنسر فعالیت کنند.


فعالیت به عنوان فریلنسر ، مزایا و معایب خود را دارد اما شاید بتوان گفت مزایای آن بیشتر از معایبش است، در این شغل شما خودتان رئیس و کارمند هستید، مرخصی، میزان حقوق، ساعت کاری و محیطی که در آن کار می‌کنند به خود شما بستگی دارد و همه چیز به انتخاب شما خواهد بود. اگر مهارت خاصی دارید و از شغل اداری خود خسته شده‌اید قصد دارید فریلنسر شوید اما نمی‌دانید که از کجا شروع کرده و اصلا در چه زمینه‌هایی می‌توانید به عنوان فریلنسر کار کنید، 

در این مطلب از وبلاگ پارس فریلنسر محبوبترین شاخه های فعالیت به عنوان فریلنسر را برای شما جمع آوری کرده‌ایم. این مشاغل در سراسر دنیا به عنوان بهترین و پر درآمدترین شاخه‌های فعالیت به عنوان فریلنسر است.

۱. طراح UX یا طراح تجربه کاربری

۱. طراح UX یا طراح تجربه کاربری

وظیفه طراح وب سایت چیزی بیش از طراحی محیطی زیبا برای وب سایت شما می باشد که طراح می بایست هیجان و احساسات کاربران شما را در نظر بگیرد و سایت را به گونه ای طراحی نماید تا وب سایت شما ارتباط احساسی برقرار نماید. User Experience - UX شامل رفتار، حالت و احساست کاربر در مورد استفاده از یک محصول و یا سیستم خاص گفته می شود. این روزها اینترنت و استفاده از وب سایت و اپلیکیشن‌های مختلف بسیار محبوب شده است، از آنجایی که مشاغل فریلنسری به داشتن اینترنت و لب تاب و کامپیوتر وابسته است و شما فردی هستید که به طراحی رابط کاربرپسند و محصولاتی که به سادگی استفاده می‌شوند، تسلط دارید می‌توانید فعالیت به عنوان یک فریلنسر طراح UX را انتخاب کنید. محبوبیت یک سایت یا اپلیکیشن زمانی افزایش می‌یابد که دارای محیطی زیبا، جذاب و کاربری بسیار مناسب و ساده و کاربردی باشد، شغل طراح UX اهمیت خاصی برای صاحبان وب سایت‌های بزرگ از نظر سئو و افزایش بازدید، تعداد دفعات دانلود یا خرید محصولات دارد.

به صورت متوسط در آمد یک طراح UX که به صورت فریلنسری مشغول به کار است چیزی حدود ۸۸ هزار دلار در سال و به صورت ماهیانه حدود ۷/۵ هزار دلار است که بسته به فعالیت فریلنسر افزایش خواهد یافت.

۲. توسعه دهنده ASP

شرکت‌ها به دنبال افرادی هستند که به توسعه وب سایت مسلط بوده و در کنار آن بتواند با استفاده از سرورهای قدیمی که شرکت از قبل خریداری کرده، وب سایتشان را به روز رسانی کرده و در قالبی جدید و تازه دوباره راه اندازی کند. به این افراد توسعه دهنده ASP گفته می‌شود و اغلب با استفاده از سرورهای قدیمی یک شرکت که بر اساس HTML5 کار می‌کنند را دوباره طراحی و راه اندازی کرده و مسئولیت‌های دیگری از قبیل پاسخگویی به سوالاتی که در فروم‌های این وب سایت مطرح می‌شود، تامین امینت و دسترسی به پایگاه داده‌های شرکت یا دیتابیس است.

متوسط در آمد یک توسعه دهنده ASP در آمریکا به صورت سالیانه حدود ۹۰ هزار دلار و ماهیانه حدودا ۸ هزار دلار خواهد بود.

۳. توسعه دهنده Shopify

یکی از بهترین زمینه‌های فعالیت به عنوان فریلنسر ، کار به عنوان توسعه دهنده شاپیفای است. توسعه دهنده شاپیفای در واقع سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی متناسب با پلتفرم Shopify طراحی می‌کند که بستری برای تجارت الکترونیک محسوب می‌شود.

این توسعه دهندگان به طور متوسط سالانه درآمدی حدود ۷۷ هزار دلار دارند که هرچه فرد بیشتر کار کند این مبلغ نیز افزایش خواهد یافت.

۴. ویراستار

یکی از ساده‌ترین و پردرآمدترین شاخه‌های فعالیت به عنوان فریلنسر کار ویراستاری نوشته‌ها است. در صورتی که از قواعد و قوانین نگارش محتوای اینترنتی باخبر هستید یا با قواعد نگارش زبان آشنایی دارید و می‌خواهید در کنار شغل اصلی خود کار دیگری نیز داشته باشید، ویراستاری می‌تواند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این افراد یک متن را از نظر قواعد و قوانین دستور زبانی، املایی و تایپوگرافی  بررسی می‌کنند و در نهایت متن ویرایش شده را برای شما ارسال خواهند کرد. این شغل برای شروع  فعالیت به عنوان فریلنسر بسیار مناسب است و می‌تواند منبع دوم درآمدی برای شما باشد.

متوسط درآمدی که ویرایشگر یا ویراستار به صورت سالیانه کسب می‌کند چیزی حدود ۴۸ هزار دلا است.

۵. تولید کننده محتوا و کارشناس سئو

۵. تولید کننده محتوا و کارشناس سئو

امروزه یکی از محبوبترین شاخه‌های فعالیت به عنوان فریلنسر ، تولید محتوا است. شاید در ابتدا نوشتن یک متن ساده بسیار آسان به نظر بیاید، اما چنین نیست. یک تولید کننده محتوا باید به صورت مداوم دانش و اطلاعات خود را افزایش دهد، قواعد نگارش اینترنتی، اصول سئو برای افزایش بازدید سایت، بازاریابی محتوا و هدایت ترافیک به سمت وب سایت با استفاده از محتوایی که تولید می‌کند را بداند. تولید محتوا می تواند به صورت منحصر به فرد و نوشتن مطالبی از زبان و تجربه و نظرات خود یا ترجمه شده باشد. هرگز ترجمه تحت اللفظی و کلمه به کلمه برای تولید محتوا مورد قبول نیست. بنابراین بسیار اهمیت دارد که نویسنده دامنه لغات گسترده، مطالعه فراوان، قلم و ذهن خوبی و فعالی برای نوشتن داشته باشد و بتواند بین موضوعات مختلف ارتباط برقرار کند.

یک تولید کننده محتوای ماهر کمک می‌کند تا با نوشتن مطالب خوب، منحصر بفرد و جذاب یک وب سایت در موتور جستجوی گوگل دیده شده و تبدیل به یکی از سایت‌های اول گوگل شود.

به طور متوسط سالیانه درآمد یک تولید کننده محتوا چیزی حدود ۴۱ هزار دلار است.

۶. عکاسی

شاید تصور کنید که فعالیت به عنوان فریلنسر و شغل عکاسی اصلا به هم ارتباطی ندارند اما اینطور نیست و مطالعات نشان داده که از سال ۲۰۱۴ تا امروز تقاضا برای استخدام عکاس‌های فریلنسر نزدیک به ۳۸ درصد افزایش یافته است. این روزها اکثر تلفن‌های هوشمند دوربین عکاسی بسیار قوی و دقیقی دارند و شاید تصور کنید که با وجود چنین قابلیتی هرکسی می‌تواند تبدیل به عکاس فریلنسر شود اما بهتر است بدانید که فعالیت به عنوان فریلنسر عکاس، بیشتر در زمینه تجاری و و عکاسی کالای تجاری کاربرد دارد و منظور از عکاسی فقط گرفتن عکس‌های حرفه‌ای نیست. بلکه فرد باید به کلیه نرم افزارهای ادیت عکس، ساخت بنر، هوش گرافیکی و خلاقیت در طراحی صحنه ، خلاقیت در عکاسی و شناخت رنگ‌ها و بسیاری از موارد دیگر تسلط داشته تا بتواند در شغل خود موفق شود.

با فعالیت به عنوان فریلنسر عکاس می‌توانید به صورت متوسط ، سالیانه درآمدی حدود ۵۳ هزار دلار داشته باشید. بهتر است بدانید هرچه مهارت‌های بیشتری به توانایی‌های خود اضافه کنید می‌توانید درآمد خود را افزایش داده و کم کم شغل ثابت را رها کرده و تبدیل به فریلنسری تمام وقت با درآمد بسیار مناسبی شوید.

۷. انیمیشن سازی

انیمیشن‌ها محبوبیت بسیار زیادی دارند و در زمینه‌های گوناگون از تولید محتوا تا تبلیغات و موارد دیگر از آن‌ها استفاده می‌شود. بنابراین اگر در انیمیشن سازی مهارت داشته و از ذهنی خلاق برخوردار هستید می‌توانید به عنوان یک فرلینسر شروع به کار کرده و با قرار دادن نمونه کارهای خود در جاهایی که به چشم بیاید پروژه جدید گرفته و درآمد بسیار بالایی داشته باشید. انیمیشن‌ و موشن گرافی‌ها به زبانی بسیار ساده و آسان مفاهیم را منتقل کرده و تاثیر بسیار بالایی در بازاریابی و افزایش مخاطب دارند. گاهی انیمیشنی مناسب که با هدف بسیار هوشمندانه‌ای طراحی شده باشد باعث تبدیل شدن یک نام تجاری به برند می‌شود. همیشه تولید محتوای تصویری جذابیت و تاثیر بالاتری از سایر نمونه‌ها در ذهن مخاطب داشته است.

متوسط درآمد سالیانه برای یک انیمیشن ساز تقریبا ۴۱ هزار دلار است که بسته به فعالیت و کیفیت کار فریلنسر افزایش خواهد یافت.

۸. دستیار مجازی

صاحبان مشاغل و مدیران اغلب به یک دستیار مجازی برای مدیریت کارها، پاسخگویی به ایمیل، جدول بندی قرار ملاقات‌ها، رسیدگی و یادآوری کارهای روزانه و بسیاری از موارد دیگر نیاز دارند. بهتر است بدانید که کار یک منشی و دستیار مجازی متفاوت است و اگر قبلا شغلی به عنوان منشی داشته‌اید و از کار یکنواخت روزمره و سرکار رفتن دائمی، سر و کله زدن با افراد مختلف خسته شده‌اید و محیط کاریتان را  دوست ندارید می‌توانید تبدیل به یک دستیار مجازی شوید که همزمان برای چند نفر کار می‌کند.

دستیاران مجازی به صورت متوسط سالیانه درآمدی حدود ۴۰ هزار دلار دارند که بسته به نوع و تعدا فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند افزایش خواهد یافت.

۹. تحلیلگر فروش

۹. تحلیلگر فروش

یک فریلنسر که به عنوان تحلیلگر فروش فعالیت دارد در واقع فردی است که در مسئولیت شناسایی، بررسی  و تشخیص کیفیت میزان فروش برندهای جدی و شرکت‌ها از راه‌هایی مانند ایمیل و شبکه‌های اجتماعی به عهده دارد. این فرد باید میزان فروش و محبوبیت یک کالا یا خدمات را از دید مشتری بررسی کرده و نتایج فروش را تحلیل کند. چنین فردی به یک شرکت کمک می کند که نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کرده و با تاکید بر نقاط قوت و تقویت نقاط ضعفی که دارد بتواند به موفقیت بیشتری برسد.

متوسط درآمد سالیانه یک تحلیلگر فروش چیزی حدود ۲۴ هزار دلار است.

۱۰. تحلیلگر داده

یکی از بهترین شغل‌های جهان که در لیست ۲۱ شغل جذاب قرن قرار دارد متعلق به متخصصان تحلیل داده و کارشناسان آنالیز دیتا است. این افراد با بررسی و آنالیز عملکرد یک وب سایت و تاثیری که در اینترنت دارد به راحتی می‌توانند نقاط قوت و ضعف را شناسایی کرده و روند کاری برای موفقیت بیشتر شرکت را مشخص می‌کنند. همانطور که می‌دانید این روزها تقریبا هیچ کاری بدون اینترنت ممکن نیست و به همین جهت مشاغل مرتبط با داده، اینترنت و سئو اهمیت بسیار زیادی دارند  و اغلب درخواست برای همکاری با کسانی که در این زمینه یا همه زمینه‌های تسلط دارند بسایر زیاد است.

متوسط درآمد سالیانه برای یک کارشناس تحلیل داده، چیزی حدود ۶۰ هزار دلار است.

۱۱. بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

فعالیت به عنوان فریلنسر و بازاریاب شبکه‌های اجتماعی این روزها بسیار محبوب شده است. بهتر است بدانید که منظور از بازاریابی به معنای قدیمی کلمه نیست. بلکه این فرد باید درک کاملی از اهمیت تاثیر شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی آنلاین از طریق تولید محتوای مناسب، تولید بنر و طراح‌های خلاقانه و حتی ساخت انیمیشن برای معرفی یک کالا و استخدام اینفلوئنسرها برای تبلیغات داشته باشد. وظایف یک بازاریاب شبکه اجتماعی چیزی بیش از اغلب بازاریاب‌هایی است که در شرکت‌ها مشغول به کار هستند. بنابراین این فرد باید توانایی و مهارت بسیار بالایی در راه اندازی و هدایت کمپین‌های تبلیغاتی داشته باشد. معمولا چنین افرادی از طرف کارفرمای خود اجازه استخدام تولید کننده محتوا، مترجم یا انیمیشن ساز و کلیه افرادی که نیاز هست را دارند. علاوه بر این بازاریاب شبکه‌های اجتماعی مسئولیت مدیریت وب سایت و صفحاتی که یک شرکت یا برند در شبکه‌های اجتماعی دارد نیز به عهده خواهد داشت.

در صورتی که قصد همکاری با فریلنسری که بازاریاب شبکه‌های اجتماعی است را دارید، با خواندن این مطلب که راهنمای کاملی برای استخدام یک فریلنسر متخصص در دیجیتال مارکتینگ اطلاعات بیشتری کسب کنید.

متوسط درآمد سالیانه برای فریلنسری که  شغلش بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است حدود ۴۷ هزار دلار است.

۱۲. ویرایشگر ویدیو یا ویدیو ادیتور

با توجه به اهمیت تولید محتوای منحصر بفرد و جذابیت بالای تولید محتوای ویدیویی، اغلب شرکت‌ها به دنبال همکاری با فریلنسرهایی هستند که در ایدت ویدیو مهارت داشته باشند. چنین فریلنسری باید بتواند صدا و تصویر یک ویدیو را هماهنگ کند، یک ویدیو را زیرنویس کرده، اشتباهات و مشکلات را رفع کند و مطمئن شود که موضوع ویدیو با خط داستانی و هدف شرکت از تولید محتوای ویدیویی یکی است. برای درک اهمیت تولید محتوای ویدیویی و لوزم بعالیت به عنوان فریلنسر ادیتور ویدیو، کافی است نگاهی به اینستاگرام خودتان بزنید و در کمال تعجب به نکته‌ای برخواهید خورد که به آن دقتی نداشته‌اید:

شما در شبکه‌های اجتماعی علاقه بیشتری به دیدن ویدیوها دارید تا عکس‌ها!

بنابراین اگر به تولید محتوا علاقه داشته، خلاقیت خوبی دارید و در ادیت، زیرنویس و پیدا کردن محتوای ویدیویی از مهارت خوبی برخوردارید می‌توانید فعالیت به عنوان فریلنسر در زمینه ادیت ویدیو را آغاز کنید.

متوسط درآمد سالیانه یک ویرایشگر ویدیو حدود ۶۲ هزار دلار است که بسته به کیفیت و خلاقیت ویدیو افزایش خواهد یافت.

پایان قسمت اول

پایان قسمت اول

محبوبیت و دامنه مشاغلی که می‌توان به عنوان فریلنسر در آن‌ها فعالیت داشت بسیار گسترده و متنوع است. در قسمت اول این مطلب به ۱۲ مورد از محبوبترین زمینه های شغلی‌ فریلسنری اشاره کردیم که به سرعت می‌توانید در آن رشد کرده و فراموش نکنید که فریلنسر بودن نوعی خویش کارفرمایی است و موفقیت شما در این شغل بسته به میزان تلاش و توانایی‌های شما دارد. بهتر است با برنامه ریزی پیش بروید و تصور نکنید که فریلنسر بودن یعنی بی نظمی و کار نکردن، بلکه مانند همیشه باید ساعات کاری، جدول برنامه ریزی داشته و اصول اخلاقی را رعایت کنید تا بتوانید به درآمد فوق العاده‌ای برسید.

 در قسمت دوم از این مطلب به معرفی ۱۳ شغل دیگری که می‌توانید به عنوان فریلنسر در آن فعالیت داشته باشیدخواهیم پرداخت. در ضمن پولسازترین شغل این لیست را در قسمت بعد بخوانید.

تفاوت بین مشاغل خانگی ، دورکاری، فریلنسری، قراردادی و غیره چیست؟
تفاوت بین مشاغل خانگی ، دورکاری، فریلنسری، قراردادی و غیره چیست؟

تفاوت بین مشاغل خانگی و کارهایی که از خانه اداره می‌شود بسیار زیاد است. مانند بسیاری از صنایع، کار در خانه هم انواع مختلفی دارد که گاهی معنا و مفهوم این مشاغل باهم به اشتباه گرفته می‌شود و گاهی تصور می‌شود همه این کارها به یک معنا و مفهوم هستند. به خصوص گاهی افراد برای تعریف شغلی که در خانه دارند از مفهوم فریلنسری استفاده می‌کنند که در واقع کاملا اشتباه است و اغلب مشاغل خانگی خویش کارفرما هستند.

در واقع اکثر مردم کلمه «شغل» را برای هر کاری که انجام می‌دهند به کار می‌برند، زمانی که صحبت از مشاغلی که در خانه انجام می‌دهند می‌شود باید دقیقا تفاوت بین این مفاهیم را بدانید و با دانستن این تفاوت به راحتی نوع شغل خود را تعیین کنید.

در این مطلب تفاوت اصلی بین مشاغل خانگی مانند دورکاری، خویش کارفرما بودن و فریلنسری را برای شما عنوان خواهیم کرد.


کسب و کارهای خانگی

مشاغل و بیزینس‌های خانگی به آن دسته از مشاغلی گفته می‌شود که شما در آن خودتان رئیس خود هستید و سرمایه گذار این کسب و کار هم باز شخص شما است. تنها به دلیل این که شما کسب و کار خود را از خانه مدیریت می‌کنید به این معنا نیست که به صورت پاره وقت یا ساعتی کار خواهید کرد. داشتن کسب و کار خانگی به معنای یک شغل بی فایده با سرمایه گذاری کم نیست. بسیاری از کارآفرینان شرکت‌های مولتی میلیون دلاری کارمندانی دارند که کار از خانه برایشان راحت‌تر است و بسیاری از شرکت های بزرگ امروزی در ابتدا تنها یک شغل خانگی ساده بودند و هیچ گسترشی نیافته بودند.

مزایای داشتن شغل و کسب و کار خانگی

۱. شما برای لذت خود کار می‌کنید. از آنجایی که خودتان کارفرمای خود هستید می‌توانید سرگرمی‌‌ها و چیزهایی که شما را به هیجان می‌آورد را به محیط کار خود اضافه کنید.

۲. کسب درآمد به نسبت تلاش شما بستگی دارد. به خصوص برای زنان که در اغلب موارد با کار کردن در یک زمینه مشابه نسبت به مردان پرداختی بسیار کمتری دارند، داشتن یک شغل و کسب و کار خانگی می‌تواند باعث شود که درآمد بسیار خوبی داشته باشند و در برخی موارد حتی از مردان نیز پولدارتر شوند.

۳. جدول کاری منعطفی خواهید داشت. برنامه کاری شما کاملا بستگی به خودتان دارد، می‌توانید همزمان هم کنار خانواده باشید و هم از کار خود لذت ببرید. می‌توانید با داشتن یک کسب و کار خانگی اوقات فراغت بیشتری داشته باشید و در عین حال نگران رد کردن مرخصی و کاهش حقوق نباشید.

۴. کار را بنا به نظر خود پیش خواهید برد. اگر پیش از داشتن یک کسب و کار خانگی تجربه کار کردن با شرکت‌ها به عنوان کارمند را داشته باشید به راحتی اهمیت این موضوع را دریافت خواهید کرد. با داشتن یک شغل خانگی به راحتی می‌توانید برنامه‌های بیشتری برای افزایش درآمد و سوددهی و موفقیت خودتان پیاده کنید و به خوبی روی کارتان تمرکز داشته باشید.

۵. میزان پرداخت مالیات مربوط به مشاغل خانگی اغلب کمتر از سایر موارد است و کاملا بسته به درآمد شما دارد. با در نظر کرفتن شرایط مالیاتی شما می‌توانید پول بیشتری را پس انداز کرده و میزان کمتری مالیات پرداخت کنید.

معایب داشتن یک کسب و کار خانگی

۱. موفقیت یا عدم موفقیت این تجارت و شغل خانگی کاملا به شما بستگی دارد. هر نتیجه خوب  یا بدی که از کسب و کار خود بگیرید کاملا به تصمیمات شما مربوط بوده است. مسئولیت سنگین مشاغل خانگی چیزی است که فقط باید اهل ریسک و تلاش باشید تا بتوانید در آن موفق باشید.

۲. هیچ تضمینی برای درآمد شما در این نوع مشاغل وجود ندارد. شما هیچ حقوق ثابتی ندارید و همه چیز بستگی به خود شما دارد.

۳. نوسانات درآمدی ممکن است باعث شود در این راه نا امید شوید. زمانی که شما مدیر یک کسب و کار خانگی هستید بسیار در معرض خطر نوسانات درآمدی قرار دارید. در برخی از ماه‌ها درآمد بسیار بالایی دارید و در عوض ماه‌ها ممکن است بدون درآمد باشید و گاهی حتی ضرر هم بدهید. بنابراین در این گونه مشاغل بسیار اهمیت دارد که درآمد خود را پس انداز کنید تا در ماه‌هایی که ممکن است درآمد خوبی نداشته باشید شما و کسب و کارتان را نجات دهد. در واقع باید بدانید که چطور هوشمندانه پس انداز کنید و پول خود را صرف کارهای بیهوده نکنید.

۴. ممکن است برای رسیدن به موفقیت مجبور باشید بیش از حد کار کنید. به خصوص در ابتدای راه شاید مجبور باشید بیش از حد توان و ساعت‌های زیادی مشغول به کار باشید تا بتوانید به موفقیت برسید.

۵. کمبود سرمایه گذاری یکی دیگر از مشکلات مشاغل خانگی است. در اغلب موارد مشاغل خانگی یا سرمایه بسیار کمی برای شروع دارند و بدون هیچ کمکی باید کسب و کار خود را شروع کنند.

۶. در حالی که ممکن است مشمول پرداخت مالیات کمتری شوید اما گاهی قوانین مالیاتی بر سر راه شما وجود دارد که شاید باعث ایجاد مشکل در سر راه کسب و کار شما شود. به هر حال باید از قوانین مالیاتی پیروی کرده تا بتوانید کسب و کار خود را به صورت قانونی اداره کنید.

حال که با اولین تعریف از انواع مشاغل خانگی آشنا شدیم و دانستیم که کسب و کارهای خانگی دقیقا به چه چیز گفته می‌شود و مسائل و معایب آن را بازگو کردیم، باید گفت که شاید دلیل روی آوردن بسیاری از افراد به راه اندازی یک کسب و کار خانگی این است که می‌توانند کاری که دوست دارند را انجام دهند و عاشق شغل خود باشند. راه اندازی یک کسب و کار خانگی می‌تواند بسیار موفق باشد و خیلی زود به شهرت و درآمد زایی برسد، اگر شما به عنوان صاحب کسب و کار با مشورت دیگران و افراد خبره در این زمینه، یک برنامه کاری و مدیریت منظم داشته باشید و برای کسب و کار خود ارزش قائل شده و وقت بگذارید.

دورکاری

کار با لباس بیرون

دورکاری اغلب به آن دسته از مشاغل گفته می‌شود که فرد برای یک شرکت یا کارفرما از خانه یا جایی که در آن راحت است و محل اصلی شرکت نیست از طریق اینترنت و تلفن همراه کارها را انجام می‌دهد. مانند همه مشاغل دورکاری هم می‌تواند به صورت پاره وقت یا تمام وقت انجام شود. در این دسته از مشاغل حقوق و مزایایی وجود دارد که شاید در سایر مشاغل دیده نشود.

مزایای داشتن یک شغل دورکاری

۱. در این نوع از مشاغل شما اغلب با یک حقوق ثابت استخدام می‌شوید و یکی از بزرگترین نگرانی‌‌های افرادی که از خانه کار می‌کنند را ندارید. شما به عنوان یک فرد دور کار حقوقتان را به صورت منظم و ثابت دریافت می‌کنید.

۲. در صورتی که توسط کارفرمای مربوطه استخدام شوید، همانند یک کارمند سنتی هستید که ساعات کاری مشخص دارد و کارفرما حتی می‌تواند شما را اخراج کند. در صورتی که اخراج  شوید باید به دنبال استخدام شدن در کار دیگری باشید.

۳. جایی که می‌خواهید در آن کار کنید کاملا بستگی به شما دارد. ممکن است راحت باشید در خانه کار کنید یا ترجیح دهید در یک کافه دنج کارهایتان را تمام کنید. بسته به نظر کارفرما شما حتی می‌توانید در سفر هم کارهایتان را دنبال کنید.

۴. جدول کاری شما منعطف است، به این ترتیب که بسته به زمان‌های آزادی که دارید می‌توانید کار خود را انجام دهید. بسیاری از افرادی که به صورت دورکاری شاغل هستند می‌توانند با برنامه ریزی به صورت جدول از پس کارهای خود بربیایند و در صورتی که نیاز بود مرخصی بگیرند.

معایب داشتن یک شغل دورکاری

۱. اغلب حقوق پرداختی به افراد دور کار، به خصوص آن دسته از افرادی که غیر حرفه‌ای هستند بسیار کم است. اغلب افراد غیر حرفه‌ای که به صورت دورکاری مشغول به کار هستند ساعتی بین ۸ تا ۱۵ دلار ( برای کشورهای اروپایی و آمریکا، بالطبع این هزینه در ایران بسیار کمتر است) دستمزد خواهند گرفت.

۲. انعطاف پذیری این شغل به نسب خویش کارفرما و کارمندان قراردادی بسیار کمتر است. هرچند که گفته شد جدول کاری افراد دورکار، منعطف است اما بازهم برای هرچیزی شما نیاز دارید که از کارفرمای خود اجازه بگیرید و در اکثر موارد چون در محل شرکت یا اداره کار نمی‌کنید کارفرما با گرفتن مرخصی از جانب شما مخالفت خواهد کرد.

۳. اکثر مزایای که گفته شد برای افراد حرفه‌ای است و اگر حرفه‌ای نیستید تقریبا هیچ مزایایی نخواهید داشت.

۴. امنیت شغلی شما به عنوان یک دورکار بیشتر از سایر مشاغل خانگی نیست. تنها به این دلیل که شما یک درآمد ثابت دارید نباید تصور کنید که امنیت شغلیتان تضمین شده است. سابقه اخراج شدن افراد دورکار توسط کارفرمایان بسیار زیاد است.

۵. پیدا کردن شغل به عنوان یک فرد دور کار اغلب یک چالش بزرگ است. پیدا کردن مشاغل دورکاری به نسبت سایر شاغل‌ها کمی سخت‌تر است باید با شرکت‌های معتبر کار کنید تا بعد از تمام شدن کارشان بدون پرداخت دستمزد شما را رها نکنند.

۶. با داشتن یک شغل دور کاری ممکن است احساس تنهایی کنید. البته این مورد در تمام مشاغل خانگی دیده می‌شود، زیرا شما در محیط کار نیستید و به جز خودتان همکار دیگری ندارید بنابراین ممکن است احساس کنید تنها هستید.

تا به اینجای مطلب کمی با تفاوت مشاغل خانگی آشنا شدید. در تحقیقات اخیر مشخص شده که اخیرا وضیعت مشاغل دورکاری رو به بهبود است و بسیاری از کسب و کارهای بزرگ به دنبال استخدام افراد به صورت دورکاری هستند. در صورتی که یک شغل ثابت دارید، داشتن یک شغل دورکاری منبع درآمد خوبی برای پس انداز کردن است. کارفرمایان کسب و کارهای بزرگ به دنبال استخدام افرادی هستند که مسئولیت پذیر، وقت شناس باشند و بتوان روی آن‌ها حساب کرد، در صورتی که در خود این ویژگی‌ها را سراغ دارید می‌توانید برای مشاغل دورکاری درخواست دهید و دستمزد بالایی دریافت کنید.

تعریف  فریلنسرها و استخدام قراردادی چیست ؟

فریلنسرها و افرادی که به صورت قراردادی کار می‌کنند هردو به عنوان خویش کارفرما شناخته می‌شوند و مانند کسب و کارهای خانگی هستند. هرچند افرادی که به صورت قراردادی کار می‌کنند استخدام می‌شوند تا به صورت پاره وقت یا تمام وقت برای یک کارفرما کار کنند اما تفاوتشان با دور کارها در این است که خودشان میزان دستمزد را عنوان کرده و  با کارفرما یا مشتری باید به توافق برسند. بنابراین فریلنسرها و افرادی که به صورت قراردادی در خانه کار می کنند مانند صاحبان کسب و کارهای خانگی باید مالیات خویش کارفرما را پرداخت کنند.

در اکثر موارد از فریلنسرها و قراردادی‌ها درخواست می‌شود تا فرم قرارداد با کارفرما را پر کنند تا شغل آن‌ها به رسمیت شناخته شود و رسما توسط شرکت استخدام شوند. این قرارداد برای حمایت از عدم اشتراک گذاری یا افشای مطالب شرکتی است که فریلنسر برای آن‌ها کار می‌کند.

تفاوت بین کار کردن به صورت فریلنسری و قراردادی

تفاوتی که اغلب بین افرادی که به صورت قراردادی کار می‌کنند با فریلنسرها در این است که از افراد دسته اول خواسته می‌شود در صورت استخدام شدن توسط یک شرکت هرگز و تحت هیچ شرایطی کاری مشابه یا نمونه آن چیزی که برای شرکت دیگر انجام داده است را هیچ کجا انجام ندهد. برای فریلنسرها ها اغلب اوضاع به همین منوال است اما آزادی عمل بیشتری دارند و از آن جایی که می‌توانند همزمان برای چند شرکت کار کنند با حفظ قانون کپی رایت می‌توانند کارهای خود را به عنوان نمونه برای شرکت‌های دیگر ارسال کنند.

کارمندان قراردادی و کارفرمایان

اگر به عنوان کارمند قراردادی که در خارج از محیط شرکت یا اداره کار می‌کند استخدام شدید، دقت داشته باشید که رتبه بندی کارمندان قرار نگیرید، گاهی کارفرمایان برای عدم پرداخت مالیات افراد را به صورت قراردادی و خارج از محیط کار استخدام می‌کنند، اما شما به عنوان یک کارمند باهوش باید بدانید که وظیفه پرداخت مالیات درآمد شما اگر به صورت قراردادی باشید به عهده کارفرما خواهد بود و در صورت عدم پرداخت، فرار مالیاتی محسوب می‌شود که عواقب خوبی برای کارفرما ندارد.

مزایا و معایب فریلنسری و قراردادی کار کردن

مزایای کار کردن به صورت فریلنسری و قراردادی بسیار شبیه به زمانی است که شما یک کسب و کار خانگی داشته باشید، شما یک برنامه کاری بسیار منعطف دارید و استقلال بسیار زیادی در کار خواهید داشت و مزایای آن نسبت به دورکاری بسیار بالاتر است. اما معایب این دسته از مشاغل هم بسیار شبیه هم و می‌توان از مهم‌ترین معایب آن به عدم امنیت شغلی، نوسانات درآمدی، تنهایی و قوانین پیچیده مالیاتی اشاره کرد.

کلام آخر

حال که تفاوت مشاغل خانگی و به طور کلی آن دسته از مشاغلی که خارج از محیط کار صورت می‌گیرند را دانستیم، باید به این سوال پاسخ داد که کدام یک از انواع مشاغل خانگی برای شما مناسب است؟

تصمیم به کار در خانه، تصمیم بسیار مهمی است که راه رسیدن به موفقیت در آن اصلا ساده نیست و سختی‌های بسیار زیادی دارد. اگر به دنبال آزادی و انعطاف در کار هستید، با بررسی شرایط و مهارت‌های خود انتخاب خود را انجام دهید. یکی از بهترین انواع مشاغل خانگی که به آن اشاره کردیم، فریلنسری است.

فریلنسر بودن به نسبت سایر مشاغل خانگی امنیت بالاتری دارد و انتخاب بسیار مناسبی است. می‌توانید اگر در یکی از انواع زمینه‌های پرطرفدار فریلنسری مهارت دارید، ابتدا به صورت پاره وقت و به عنوان شغل دوم شروع به کار کنید و بعد از آشنا شدن با نحوه کار و افزایش پیشنهادها می‌توانید کار خود را به عنوان یک فریلنسر تمام وقت با درآمد بالا شروع کنید. اما اگر دوست دارید که درآمد ثابتی داشته باشید می‌توانید با یکی از مشاغل دورکاری شروع کرد و کم کم کار خود را گسترش دهید.

آیا برای شروع آماده‌اید؟ پس یک فرصت شغلی عالی ایجاد کنید تا توجه فریلنسرهایی که مهارت‌های مدنظر شما را دارند جذب کند.

کارفرماهای حرفه‌ای که همه فریلنسرها از کار کردن با آن‌ها لذت می‌برند چه ویژگی‌هایی دارند؟

برترین روش های بهترین کارفرما برای فریلنسرها بودن را می دانید؟ در این بازار رقابتی، جذب نیروی مستعد کار ساده‌ای نیست. بهترین فریلنسرها کارهای زیادی سرشان ریخته و همه می‌خواهند با آن‌ها کار کنند. برای اینکه بهترین فریلنسرها را جذب کرده و همکاری ادامه داری با آن ها داشته باشید لازم است شما هم کارفرمای فوق‌العاده‌ای باشید.

این به‌ویژه در دنیای امروزی که از رسانه‌های اجتماعی و دیگر ابزارهای ارتباطی اشباع‌شده، واژه‌ها به‌سرعت منتقل می‌شوند و یک نفر می‌تواند به‌سرعت خوش‌نام شده (یا به اعتبارش خدشه وارد شود) صادق است. با توجه به توضیحات مذکور بران شدیم تا توصیه‌هایی را که از فریلنسرها و کارفرماها در مورد ویژگی‌های کارفرمای خوب در سایت پارس فریلنسر شنیده‌ایم با شما به اشتراک بگذاریم.

http://parsfreelancer.ir/6-tips-on-being-an-amazing-client-on-parsfl/

parsfreelancer.ir
معرفی بیست شغل پردرآمد در فریلنسینگ یا دورکاری

محبوبیت فریلنسر شدن و کار کردن به صورت دورکاری هرساله رو به افزایش است چرا که در ملاحظه تعادل مابین کار، درآمد، هزینه و سبک زندگی، فریلنسینگ می‌تواند راهی مطمئن و دلپذیر برای برقراری تعادل مابین همه موارد باشد. اگر دوست دارید که برای اضافه‌کاری یا کار اصلی خودتان به صورت فریلنسر و آزادکار شروع به فعالیت کنید، انتخاب حیطه کاری مسلماً مهم و حیاتی است. چرا که همانند دیگر مشاغل دورکاری نیز دارای مرتبه و درآمدهای زیاد یا کم است.

شما در انتخاب شغل فریلنسرینگ علاوه بر لذت بردن از انجام آن، می‌بایست حقوق و درآمد ماهانه خود را نیز مد نظر داشته باشید. اما چه مشاغلی به صورت دورکاری می‌توانند درآمد مناسب و راضی کننده‌ای داشته باشند؟ در پارس فریلنسر همراه شما با معرفی مشاغل مختلف بااستعداد انجام دورکاری خواهیم بود تا با دید بهتر و آگاهانه‌تر انتخاب کنید. همراه ما باشید.

از آنجایی که فریلنسر بودن و کارفرماها در این نوع از مشاغل به مکان و مرزها محدود نیست، برآورد دریافتی و حقوق‌ها در هر حیطه شغلی نیز به صورت بین‌المللی و متوسط جهانی بیان شده است تا شما برآورد دقیقی از درآمد خودتان حتی به صورت بین‌المللی داشته باشید. همچنین مشاغل به ترتیب از کم درآمد به پر درآمد مرتب شده‌اند.


http://parsfreelancer.ir/20-highest-paying-freelance-jobs/

فریلنسر تازه کار ، چالش‌های پیش رو و رمز موفقیت در آزادکاری (فریلنسینگ)

ز آنجایی که زندگی انسان با کارهای اداری به شدت رو به روزمرگی شتاب بر می‌دارد، از این رو کار کردن به عنوان فریلنسر یاآزادکاری می‌تواند جایگزین خوبی برای انجام کار دلخواه بر اساس خلاقیت و استعداد در کنار داشتن همه تفریحات و زندگی شخصی باشد. به همین دلیل است که محبوبیت فریلنسر بودن و انجام کارها به صورت دورکاری رو به افزایش است؛ اما فریلنسر بودن و انجام کارها به صورت دورکاری به خودی خود نمی‌تواند سود کافی برای شما نسبت به یک کار اداری با حقوق مستمر باشد. از این رو، اگر آماده هستید که یک فریلنسر شوید، باید چالش‌های متعددی را از سر بگذرانید و هر روز خودتان را آماده یک چالش جدید کنید.

آغاز فریلنسر بودن

با وجود اینکه فریلنسینگ و آزادکاری در ایران آنچنان شناخته شده نیست اما جمعیت زیادی از افراد تحصیل کرده در این زمینه مشغول به کار هستند. اغلب این افراد از عنوان شغلی خود بی‌اطلاع هستند و در قبال سؤال همیشگی، شغل شما؟ جواب‌های تکراری و عامه‌ پسندی به عنوان مترجمی، طراحی و غیره می‌دهند. این در حالی است که این افراد بدون اطلاع از اصلی‌ترین عنوان شغلی خود یعنی فریلنسر مشغول انجام آن هستند.


ادامه مطلب