parsfreelancer

اشتراک گذاشته شده با :

شغل

بهترین زمینه‌ های کار موقت برای افراد جویای کار
بهترین زمینه‌ های کار موقت برای افراد جویای کار

ازار کار موقت، این روزها از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و کارفرمایان به دنبال استخدام افرادی هستند که به صورت دورکاری یا پروژه‌ای برای آن‌ها کار کند. اغلب آژانس‌های کاریابی آنلاین و مشاغل نوپا و در حال توسعه یا فریلنسرهایی که به دنبال کارند، از طرفداران این سبک از کار کردن هستند.

به عنوان یک فریلنسر یا حتی فردی که به دنبال منبع درآمد است در زمینه‌های بسیار زیادی می‌توانید کار موقت بگیرید. کار موقت به خصوص برای افرادی که به دنبال پس انداز کردن هستند می‌تواند کمک حال بسیار خوبی باشد. کار موقت می‌تواند به صورت قرار دادی یا پروژه‌ای صورت بگیرد و در خلال انجام کار یا در پایان انجام پروژه فرد دستمزد خود را دریافت می‌کند. در این مطلب به معرفی بهترین زمینه‌ های کار موقت برای افرادی که به این سبک از شغل علاقمند هستند و به خصوص فریلنسرها خواهیم پرداخت که امیدواریم در پیدا کردن شغل جدید برای شما مفید باشد.

مشاغل مربوط به خانه و خانواده

یکی از بهترین زمینه های کار موقت ، قبول انجام کارهای خانوادگی و خانه است. مشاغل مربوط به خانه و خانواده اغلب از زمینه های کار موقت هستند که درخواست بسیار زیادی برای استخدام افراد دارند. شما می‌توانید در زمینه‌های مختلف در یک شغل خانگی کار موقت پیدا کنید.

نگهداری از خانه

 مطالاعات نشان داده است که یک خانه تمیز و مرتب تاثیر بسیار زیادی در سلامت روحی دارد و بسیاری از افراد به دلایل بسیار زیادی وقت کافی برای رسیدن به نظافت خانه یا نگهداری و تمیز کردن آن را ندارند، افرادی که به شغل نظافت خانه مشغول هستند اغلب درآمدی بین ۵۰ تا ۹۰ دلار در ساعت که بستگی به کارفرما دارد. آژانس‌های ارائه خدمات نظافت منزل و رسیدگی به این امور تاثیر بسیار زیادی در میزان درآمد افراد دارند. میزان دستمز و هزینه نظافت خانه و رسیدگی به کارها به منطقه و میزان ساعتی که فرد به تمیز کردن خانه مشغول است بستگی دارد. شما هم می‌توانید بازار راه اندازی چنین مشاغلی را در محل زندگی خود بررسی کرده و به عنوان یک آژانس تمیزکاری منزل به صورت مستقل به جذب مشتری اقدام کنید.

مراقبت‌های کودک

بر اساس بررسی‌های انجام شده مراقبت از کودک و پرستاران کودک حداقل ۱۱ دلار در ساعت درآمد دارند و در شهرهای بزرگ این مبلغ به ۱۶ دلار هم افزایش می‌یابد. اغلب والدین به دنبال استخدام پرستارهایی هستند که در ساعاتی که نمی‌توانند خودشان از کودکشان مراقبت کنند این مسئولیت را به عهده بگیرند. در صورتی که بخواهید در آمد خوبی از شغل پرستار کودک داشته باشید می‌توانید در یکی از دوره‌های کودک یاری شرکت کرده و گواهی بگیرید و با مراجعه به یک آژانس کاریابی و استخدام پرستار مشغول شده و درآمد خوبی داشته باشید. می‌توانید در وب سایت‌های محلی عضو شده و در شبکه‌های اجتماعی که مخصوص کاریابی برای پرستاران کودک هستند زرومه ارسال کنید.

نگهداری از حیوانات خانگی

نگهداری از حیوانات خانگی

بسیاری از افراد هستند که به دنبال استخدام پرستاران نگهداری از حیوانات باشند، این افراد اغلب در ساعاتی که خانه نیستند یا نمی‌توانند از حیوانشان نگهداری کنند اقدام به استخدام موقت پرستار می‌کنند. اگر تصمیم گرفتید که به عنوان یک شغل نیمه وقت یا منبع درآمد برای پس انداز باشید، پرستار حیوانات شدن کار بسیار ساده‌ای است که می‌توانید تفریح و درآمد زایی را در کنار هم داشته باشید. تنها کافی است فردی با شور و نشاط و دوست دارد حیوانات باشید که از وقت گذراندان با آن‌ها لذت ببرد. بسته به محلی که در آن زندگی می‌کنید معمولا برای نگهداری و پرستاری از حیوانات سعتی ۱۵ تا ۲۰ دلار پرداخت می‌کنند.

جانشین‌ها

شاید شنیدن نام شغلی به عنوان جانشین برایتان عجیب باشد اما جانشین‌ها افرادی هستند که به جای شما در صف ها قرار گرفته و حوصله زیادی دارند. اگر تحمل ایستادن در صف بلیط یا صبر کردن برای غذا را ندارید می‌توانید از یک جانشین برای این کار استفاده کنید. البته در ایران هنوز سایتی برای انتخاب جانشین وجود ندارد اما در خارج از ایران افراد بسیاری برای ایستادن در صف به جای دیگران هزینه دریافت می‌کنند و منبع درآمد موقتی برای خودشان دارند. این افراد بر حسب ساعتی که در صف به جای شما منتظر هستند دستمزد دریافت می‌کنند.

بازسازی و تعمیرات منزل

اغلب صاحب خانه‌ها پیمانکار نیستند و به دنبال افرادی هستند که به صورت قراردادی و پیمانکاری منازل قدیمی را بازسازی کنند. اگر شما دارای مدرک یا گواهی معتبری منبی بر مهارت‌ها لازم در بازسازی و تعمیرات خانه دارید به راحتی با ساختن یک رزومه خوب می‌توانید شغل و درآمد مناسبی داشته باشید. اگر مهارت فنی دارید که می‌توانید از آن برای داشتن یک منبع درآمد دوم استفاده کنید به راحتی می‌توانید درآمد خوبی به دست آورید. در ایران وب سایت‌هایی مانند استادکار وجود دارند که به راحتی می‌توانید درآن‌ها مشاغل فنی پاره وقت یا موقت پیدا کنید.

خدمات حمل و نقل و جابه جایی

در جریان اسباب کشی یا جا به جایی وسایل افراد اغلب به کمک نیاز دارند، می‌توانید با عضویت در یک سامانه درخواست آنلاین خدمات و کمک رسانی برای این کار اعلام آمادگی کنید و هر زمان کسی به کمک نیاز داشت به شما اطلاع رسانی شود. در صورتی که چنین سامانه‌ای در محل زندگی شما وجود ندارد می‌توانید به شرکت‌های حمل و نقل رفته به آن‌ها بگویید که می‌توانید در اسباب کشی یا تغییر دکوراسیون خانه به دیگران کمک نید و به ازای کمک خود هزینه دریافت کنید. در خارج از ایران هزینه این خدمات به ازای هر ساع چیزی بین ۱۵ تا ۳۰ دلار بسته به میزان سختی کار است.

خدمات پیک و جا به جایی کالا

یکی دیگر از زمینه های کار موقت برای افرادی که به دنبال منبع درآمد برای کمک به هزینه‌هایشان هستند، اشتغال به عنوان پیک و خدمات جا به جایی است که انواع مختلفی دارد. برای اشتغال در این زمینه باید حتما گواهی رانندگی با خودرو یا موتورسیکلت داشته باشید.

پیک کالارسانی

اغلب خانواده‌های پرمشغله وقت زیادی برای خرید کردن ندارند به همین دلیل درخواست خرید اینترنتی در این خانواده‌ها بسیار زیاد است. دنیای پیشرفته امروز به قدری پر مشغله است که هر روز تعداد درخواست برای خرید‌های اینترنتی رو به افزایش است. اغلب این خرده فروشی‌های آنلاین به دنبال استخدام پیک برای رساندن کالا به دست مشتریان هستند. در صورتی که آمادگی داشته باشید می توانید به عنوان پیک برای این وب سایت‌های خرید آنلاین کار کنید. در خارج از ایران شرکت‌های بزرگ مانند آمازون بین ۱۸ تا ۲۵ دلار به ازای هر ساعت کار به پیک‌های پرداخت می‌کنند که بالطبع این هزینه در ایران کمتر است. می‌توانید در سامانه‌های درخواست پیک مانند الوپیک یا اسنپ پیک عضو شوید و هر زمان که کسی درخواست ارسال کالایی با پیک داشت به شما اطلاع رسانی شود. علاوه بر این بسیاری از سوپرمارکت‌ها هم به پیک برای ارسال مواد غذایی و خریدهای فروشگاه نیاز دارند می‌توانید به صورت پیک شبانه یا شیفت عصر برای این فروشگاه‌ها هم کار کنید.

پیک رستوران

این روزها با محبوبیت غذاهای فست فودی و رستوران‌ها تعداد درخواست‌ها برای ارسال غذا به خانه یا محلی که مشتری در آن قرار دارد بسیار زیادتر شده است. همچنین رستوران‌ و فست فودهایی که دارای پیک هستند تعداد بیشتری طرفدار دارند و بالطبع درآمد بالایی دارند. پیک رستوران بودن می‌تواند یک منبع دوم درآمد برای افراد باشد. به خصوص اینکه اغلب رستوران‌ها و فست فودها بعداز ظهرها شروع به کار می‌کنند و به عنوان کاری برای شیفت عصر یا کار موقت می‌تواند انتخاب خوبی باشد. در ایران حقوق پرداختی به پیک‌‌ها مطابق اداره کار به همراه بیمه است ولی در خارج از ایران پرداخت حقوق برای پیک‌ها از حداقل ۱۰ دلار در ساعت تا ۱۲ دلار متغییر است.

خدمات درخواست تاکسی آنلاین

امروزه با محبوبیت سیستم‌های آنلاین درخواست تاکسی که با تعرفه کم و در هر محلی که باشید حاضر خواهند شد و تبدیل به رقبای بزرگی برای سیستم‌هایی مانند تاکسی تلفنی یا تاکسی‌ها خطی شده‌اند، یکی از بهترین زمینه‌ های کار موقت هم برای افرادی که بدنبال کار نیمه وقت یا پاره وقت هستند نیز فراهم شده. این سیستم‌ها به سرعت محبوب و فراگیر شدند. امنیت بالا در کنار قیمت مناسب و سهولت استفاده از این سیستم‌ها باعث شده که تقریبا همه در ایران و سراسر جهان از این سیستم‌ها استفاده کنند. در خارج از ایران اپلیکیشن‌های آنلاین سفارش تاکسی مانند اوبر و لیفت از محبوبیت بسیار برخوردار هستند. در ایران هم دو نمونه تپسی و اسنپ همه گیر شده است.

اسنپ

 این سرویس سفارش آنلاین تاکسی که بسیار محبوب و فراگیر شده است، خدمات مختلفی از جمله اسنپ اکو، اسنپ بایک، اسنپ رز و اسنپ باکس را ارائه می‌دهد. اسنپ رز برای رانندگان زن است که در صورت نیاز می‌توانند به عنوان راننده نیمه وقت در این اپلیکیشن شروع به کار کنند، اسنپ بایک برای افرادی است که برای جا به جایی نیاز به موتور دارند و در صورتی که موتورسیکلت دارید می‌توانید در این قسمت مشغول به کار شوید. در هر صورت بسیاری از افراد به عنوان شغل دوم یا موقت خود برای داشتن یک منبع درآمد در اسنپ به عنوان راننده ثبت نام می‌کنند.

تپسی

 یکی دیگر از سامانه‌های هوشمند درخواست تاکسی در ایران که گاهی نسبت به اسنپ از تعرفه‌های کمتری برخوردار است، اپلیکیشن تپسی است. روند کار با تپسی مانند اسنپ است و می‌توانید به عنوان یک شغل پاره وقت یا نیمه وقت در آخر هفته‌ها راننده تپسی باشید و درآمد تقریبا خوبی داشته باشید.

در نمونه‌های مشابه سروسی آنلاین درخواست تاکسی در خارج از ایران مانند لیفت، صاحبان این اپلیکیشن به ازای ۲۰۰ سفر در ماه درآمد ۲۴۰۰ دلاری را برای راننده تضمین می‌کنند که تقریبا به ازای هر مسافر ۱۲ دلار محاسبه می‌شود. در نمونه اوبر هم برای راننده پیش بینی می‌شود که با حداقل ۱۵ ساعت کار در هفته بتواند درآمد خوب و مناسبی داشته باشد.

کسب و کارهای موقت

شاید تصور کنید که زمینه های کار موقت فقط به موارد گفته شده محدود می‌شود، اما مواردی از کسب و کارها نیز وجود دارند که شما به صورت موقت می‌توانید در آن‌ها مشغول به کار شوید.

خدمات حرفه‌ای

اغلب فریلنسرها و کسانی که به صورت دورکاری با پاره وقت کار می‌کنند می‌دانند که ارائه خدمات حرفه‌ای دقیقا چه معنایی می‌دهد. ممکن است شما یک کار تمام وقت داشته باشید اما به فکر درآمد بیشتر باشید، می‌توانید به صورت دوره‌ای و پاره وقت یا حتی پروژه‌ای برای کارفرماهای مستقل کار کنید و درآمد مضاعفی داشته باشید.

اگر مترجم، نویسنده، برنامه نویس، طراح گرافیک و طراح وب سایت هستید می‌توانید در هرکدام از این زمینه‌ها که دوست دارید کار کنید. با عضویت در وب سایت‌هایی که بستر ارتباط کارفرما و فریلنسرها را ایجاد می‌کنند، می‌توانید شغل پاره‌ وقتی پیدا کنید. وب سایت پارس فریلنسر یکی از معتبرترین وب سایت‌هایی است که بستری مناسب برای ارتبطا کارفرما و فریلنسرها ایجاد کرده و روزانه تعداد زیادی از کارفرمایان مختلف پروژه‌های خود را برای برون سپاری در این وب سایت قرار می‌دهند.

دستیار اداری

اغلب افراد حرفه‌‌ای به دنبال دستیارانی هستند که به صورت پاروه وقت یا نیمه وقت کارهای کوچک آن‌ها را سر و سامان بدهد. این دستیاران اداری اغلب کار برنامه ریزی، جدول بندی، ارسال و رسیدگی به ایمیل‌ها و موارد این چنینی را انجام می‌دهند. گاهی این دستیاران به صورت مجازی و از راه دور کار برنامه ریزی و دستیاری خود را انجام می‌دهند و اغلب درآمد مناسبی دارند. در خارج از ایران درآمد یک دستیار اداری چه به صورت مجازی یا اداری به صورت نیمه وقت یا موقت؛ ۳۰ دلار به ازای هر ساعت کار است.

دستیار برگزاری مراسم

دستیار برگزاری مراسم

دستیار برگزاری مراسم

اغلب برگزاری مراسم نیاز به هماهنگی‌های زیادی دارد که صاحبان مراسم به دلیل مشغله بالا وقت رسیدگی به آن‌ها را ندارند. در صورتی که توانایی هماهنگی و برنامه ریزی دارید و می‌توانید از پس شرایط و موقعیت‌های سخت و خاص بربیاید می‌توانید به عنوان یک دستیار برگزاری مراسم کار موقتی داشته باشید که درآمد مناسبی دارد. دقت داشته باشید که گاهی در مراسم اوضاع و شرایط از کنترل خارج شدهو شما باید همه چیز را هماهنگ کنید و از صبر و حوصله برخوردار باشید. می‌توانید یک وبلاگ برای خودتان بسازید یا رزومه خود را برای مراکز برگزاری تشریفات ارسال کنید تا در صورت نیاز به شما اطلاع دهند.

کلام آخر

در صورتی که توانایی‌های خود را می‌شناسید و می‌دانید در چه زمینه‌ای مهارت دارید و نیاز به درآمد موقت یا پس انداز کردن دارید، یکی از زمینه های کار موقت که مرتبط با مهارت شما است را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که کار مورد نظر را دوست داشته باشید و به ساعات کاری و پرداخت حقوق آن دقت کنید تا منصفانه باشد.می‌توانید با یاد گرفتن یک مهارت جدید به صورت فریلنسری کار کنید. امروزه فریلنسرهایی که مهارت خوبی در زمینه تخصص خود دارند درآمد بسیار بالایی دارند.

شما هم می‌توانید با توسعه مهارت‌های خود درامد مناسبی داشته باشید و پس انداز کنید. گاهی انسان در شرایطی قرار می‌گیرد که به کار فوری نیاز دارد و شاید در حالت عادی و زمانی که درآمد مناسبی دارید فکر کردن به زمینه‌ های کار موقت برایتان خنده دار باشد اما هستند افرادی که برای پیدا کردن کار دوم یا کار پار وقت نیازمند راهنمایی باشند.

می‌توانید با اشتراک گذاشتن این مطلب با دوستانی که احساس می‌کنید به راهنمایی نیاز دارند کمک بزرگی به آن‌ها کرده باشید. در صورتی که خودتان تجربه کار کردن در یکی از زمینه های کار موقت را دارید می‌توانید نظرات، تجربیات و همه آن چه که احساس می‌کنید شخصی ممکن است به آن نیاز داشته باشد را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

 

تفاوت بین مشاغل خانگی ، دورکاری، فریلنسری، قراردادی و غیره چیست؟
تفاوت بین مشاغل خانگی ، دورکاری، فریلنسری، قراردادی و غیره چیست؟

تفاوت بین مشاغل خانگی و کارهایی که از خانه اداره می‌شود بسیار زیاد است. مانند بسیاری از صنایع، کار در خانه هم انواع مختلفی دارد که گاهی معنا و مفهوم این مشاغل باهم به اشتباه گرفته می‌شود و گاهی تصور می‌شود همه این کارها به یک معنا و مفهوم هستند. به خصوص گاهی افراد برای تعریف شغلی که در خانه دارند از مفهوم فریلنسری استفاده می‌کنند که در واقع کاملا اشتباه است و اغلب مشاغل خانگی خویش کارفرما هستند.

در واقع اکثر مردم کلمه «شغل» را برای هر کاری که انجام می‌دهند به کار می‌برند، زمانی که صحبت از مشاغلی که در خانه انجام می‌دهند می‌شود باید دقیقا تفاوت بین این مفاهیم را بدانید و با دانستن این تفاوت به راحتی نوع شغل خود را تعیین کنید.

در این مطلب تفاوت اصلی بین مشاغل خانگی مانند دورکاری، خویش کارفرما بودن و فریلنسری را برای شما عنوان خواهیم کرد.


کسب و کارهای خانگی

مشاغل و بیزینس‌های خانگی به آن دسته از مشاغلی گفته می‌شود که شما در آن خودتان رئیس خود هستید و سرمایه گذار این کسب و کار هم باز شخص شما است. تنها به دلیل این که شما کسب و کار خود را از خانه مدیریت می‌کنید به این معنا نیست که به صورت پاره وقت یا ساعتی کار خواهید کرد. داشتن کسب و کار خانگی به معنای یک شغل بی فایده با سرمایه گذاری کم نیست. بسیاری از کارآفرینان شرکت‌های مولتی میلیون دلاری کارمندانی دارند که کار از خانه برایشان راحت‌تر است و بسیاری از شرکت های بزرگ امروزی در ابتدا تنها یک شغل خانگی ساده بودند و هیچ گسترشی نیافته بودند.

مزایای داشتن شغل و کسب و کار خانگی

۱. شما برای لذت خود کار می‌کنید. از آنجایی که خودتان کارفرمای خود هستید می‌توانید سرگرمی‌‌ها و چیزهایی که شما را به هیجان می‌آورد را به محیط کار خود اضافه کنید.

۲. کسب درآمد به نسبت تلاش شما بستگی دارد. به خصوص برای زنان که در اغلب موارد با کار کردن در یک زمینه مشابه نسبت به مردان پرداختی بسیار کمتری دارند، داشتن یک شغل و کسب و کار خانگی می‌تواند باعث شود که درآمد بسیار خوبی داشته باشند و در برخی موارد حتی از مردان نیز پولدارتر شوند.

۳. جدول کاری منعطفی خواهید داشت. برنامه کاری شما کاملا بستگی به خودتان دارد، می‌توانید همزمان هم کنار خانواده باشید و هم از کار خود لذت ببرید. می‌توانید با داشتن یک کسب و کار خانگی اوقات فراغت بیشتری داشته باشید و در عین حال نگران رد کردن مرخصی و کاهش حقوق نباشید.

۴. کار را بنا به نظر خود پیش خواهید برد. اگر پیش از داشتن یک کسب و کار خانگی تجربه کار کردن با شرکت‌ها به عنوان کارمند را داشته باشید به راحتی اهمیت این موضوع را دریافت خواهید کرد. با داشتن یک شغل خانگی به راحتی می‌توانید برنامه‌های بیشتری برای افزایش درآمد و سوددهی و موفقیت خودتان پیاده کنید و به خوبی روی کارتان تمرکز داشته باشید.

۵. میزان پرداخت مالیات مربوط به مشاغل خانگی اغلب کمتر از سایر موارد است و کاملا بسته به درآمد شما دارد. با در نظر کرفتن شرایط مالیاتی شما می‌توانید پول بیشتری را پس انداز کرده و میزان کمتری مالیات پرداخت کنید.

معایب داشتن یک کسب و کار خانگی

۱. موفقیت یا عدم موفقیت این تجارت و شغل خانگی کاملا به شما بستگی دارد. هر نتیجه خوب  یا بدی که از کسب و کار خود بگیرید کاملا به تصمیمات شما مربوط بوده است. مسئولیت سنگین مشاغل خانگی چیزی است که فقط باید اهل ریسک و تلاش باشید تا بتوانید در آن موفق باشید.

۲. هیچ تضمینی برای درآمد شما در این نوع مشاغل وجود ندارد. شما هیچ حقوق ثابتی ندارید و همه چیز بستگی به خود شما دارد.

۳. نوسانات درآمدی ممکن است باعث شود در این راه نا امید شوید. زمانی که شما مدیر یک کسب و کار خانگی هستید بسیار در معرض خطر نوسانات درآمدی قرار دارید. در برخی از ماه‌ها درآمد بسیار بالایی دارید و در عوض ماه‌ها ممکن است بدون درآمد باشید و گاهی حتی ضرر هم بدهید. بنابراین در این گونه مشاغل بسیار اهمیت دارد که درآمد خود را پس انداز کنید تا در ماه‌هایی که ممکن است درآمد خوبی نداشته باشید شما و کسب و کارتان را نجات دهد. در واقع باید بدانید که چطور هوشمندانه پس انداز کنید و پول خود را صرف کارهای بیهوده نکنید.

۴. ممکن است برای رسیدن به موفقیت مجبور باشید بیش از حد کار کنید. به خصوص در ابتدای راه شاید مجبور باشید بیش از حد توان و ساعت‌های زیادی مشغول به کار باشید تا بتوانید به موفقیت برسید.

۵. کمبود سرمایه گذاری یکی دیگر از مشکلات مشاغل خانگی است. در اغلب موارد مشاغل خانگی یا سرمایه بسیار کمی برای شروع دارند و بدون هیچ کمکی باید کسب و کار خود را شروع کنند.

۶. در حالی که ممکن است مشمول پرداخت مالیات کمتری شوید اما گاهی قوانین مالیاتی بر سر راه شما وجود دارد که شاید باعث ایجاد مشکل در سر راه کسب و کار شما شود. به هر حال باید از قوانین مالیاتی پیروی کرده تا بتوانید کسب و کار خود را به صورت قانونی اداره کنید.

حال که با اولین تعریف از انواع مشاغل خانگی آشنا شدیم و دانستیم که کسب و کارهای خانگی دقیقا به چه چیز گفته می‌شود و مسائل و معایب آن را بازگو کردیم، باید گفت که شاید دلیل روی آوردن بسیاری از افراد به راه اندازی یک کسب و کار خانگی این است که می‌توانند کاری که دوست دارند را انجام دهند و عاشق شغل خود باشند. راه اندازی یک کسب و کار خانگی می‌تواند بسیار موفق باشد و خیلی زود به شهرت و درآمد زایی برسد، اگر شما به عنوان صاحب کسب و کار با مشورت دیگران و افراد خبره در این زمینه، یک برنامه کاری و مدیریت منظم داشته باشید و برای کسب و کار خود ارزش قائل شده و وقت بگذارید.

دورکاری

کار با لباس بیرون

دورکاری اغلب به آن دسته از مشاغل گفته می‌شود که فرد برای یک شرکت یا کارفرما از خانه یا جایی که در آن راحت است و محل اصلی شرکت نیست از طریق اینترنت و تلفن همراه کارها را انجام می‌دهد. مانند همه مشاغل دورکاری هم می‌تواند به صورت پاره وقت یا تمام وقت انجام شود. در این دسته از مشاغل حقوق و مزایایی وجود دارد که شاید در سایر مشاغل دیده نشود.

مزایای داشتن یک شغل دورکاری

۱. در این نوع از مشاغل شما اغلب با یک حقوق ثابت استخدام می‌شوید و یکی از بزرگترین نگرانی‌‌های افرادی که از خانه کار می‌کنند را ندارید. شما به عنوان یک فرد دور کار حقوقتان را به صورت منظم و ثابت دریافت می‌کنید.

۲. در صورتی که توسط کارفرمای مربوطه استخدام شوید، همانند یک کارمند سنتی هستید که ساعات کاری مشخص دارد و کارفرما حتی می‌تواند شما را اخراج کند. در صورتی که اخراج  شوید باید به دنبال استخدام شدن در کار دیگری باشید.

۳. جایی که می‌خواهید در آن کار کنید کاملا بستگی به شما دارد. ممکن است راحت باشید در خانه کار کنید یا ترجیح دهید در یک کافه دنج کارهایتان را تمام کنید. بسته به نظر کارفرما شما حتی می‌توانید در سفر هم کارهایتان را دنبال کنید.

۴. جدول کاری شما منعطف است، به این ترتیب که بسته به زمان‌های آزادی که دارید می‌توانید کار خود را انجام دهید. بسیاری از افرادی که به صورت دورکاری شاغل هستند می‌توانند با برنامه ریزی به صورت جدول از پس کارهای خود بربیایند و در صورتی که نیاز بود مرخصی بگیرند.

معایب داشتن یک شغل دورکاری

۱. اغلب حقوق پرداختی به افراد دور کار، به خصوص آن دسته از افرادی که غیر حرفه‌ای هستند بسیار کم است. اغلب افراد غیر حرفه‌ای که به صورت دورکاری مشغول به کار هستند ساعتی بین ۸ تا ۱۵ دلار ( برای کشورهای اروپایی و آمریکا، بالطبع این هزینه در ایران بسیار کمتر است) دستمزد خواهند گرفت.

۲. انعطاف پذیری این شغل به نسب خویش کارفرما و کارمندان قراردادی بسیار کمتر است. هرچند که گفته شد جدول کاری افراد دورکار، منعطف است اما بازهم برای هرچیزی شما نیاز دارید که از کارفرمای خود اجازه بگیرید و در اکثر موارد چون در محل شرکت یا اداره کار نمی‌کنید کارفرما با گرفتن مرخصی از جانب شما مخالفت خواهد کرد.

۳. اکثر مزایای که گفته شد برای افراد حرفه‌ای است و اگر حرفه‌ای نیستید تقریبا هیچ مزایایی نخواهید داشت.

۴. امنیت شغلی شما به عنوان یک دورکار بیشتر از سایر مشاغل خانگی نیست. تنها به این دلیل که شما یک درآمد ثابت دارید نباید تصور کنید که امنیت شغلیتان تضمین شده است. سابقه اخراج شدن افراد دورکار توسط کارفرمایان بسیار زیاد است.

۵. پیدا کردن شغل به عنوان یک فرد دور کار اغلب یک چالش بزرگ است. پیدا کردن مشاغل دورکاری به نسبت سایر شاغل‌ها کمی سخت‌تر است باید با شرکت‌های معتبر کار کنید تا بعد از تمام شدن کارشان بدون پرداخت دستمزد شما را رها نکنند.

۶. با داشتن یک شغل دور کاری ممکن است احساس تنهایی کنید. البته این مورد در تمام مشاغل خانگی دیده می‌شود، زیرا شما در محیط کار نیستید و به جز خودتان همکار دیگری ندارید بنابراین ممکن است احساس کنید تنها هستید.

تا به اینجای مطلب کمی با تفاوت مشاغل خانگی آشنا شدید. در تحقیقات اخیر مشخص شده که اخیرا وضیعت مشاغل دورکاری رو به بهبود است و بسیاری از کسب و کارهای بزرگ به دنبال استخدام افراد به صورت دورکاری هستند. در صورتی که یک شغل ثابت دارید، داشتن یک شغل دورکاری منبع درآمد خوبی برای پس انداز کردن است. کارفرمایان کسب و کارهای بزرگ به دنبال استخدام افرادی هستند که مسئولیت پذیر، وقت شناس باشند و بتوان روی آن‌ها حساب کرد، در صورتی که در خود این ویژگی‌ها را سراغ دارید می‌توانید برای مشاغل دورکاری درخواست دهید و دستمزد بالایی دریافت کنید.

تعریف  فریلنسرها و استخدام قراردادی چیست ؟

فریلنسرها و افرادی که به صورت قراردادی کار می‌کنند هردو به عنوان خویش کارفرما شناخته می‌شوند و مانند کسب و کارهای خانگی هستند. هرچند افرادی که به صورت قراردادی کار می‌کنند استخدام می‌شوند تا به صورت پاره وقت یا تمام وقت برای یک کارفرما کار کنند اما تفاوتشان با دور کارها در این است که خودشان میزان دستمزد را عنوان کرده و  با کارفرما یا مشتری باید به توافق برسند. بنابراین فریلنسرها و افرادی که به صورت قراردادی در خانه کار می کنند مانند صاحبان کسب و کارهای خانگی باید مالیات خویش کارفرما را پرداخت کنند.

در اکثر موارد از فریلنسرها و قراردادی‌ها درخواست می‌شود تا فرم قرارداد با کارفرما را پر کنند تا شغل آن‌ها به رسمیت شناخته شود و رسما توسط شرکت استخدام شوند. این قرارداد برای حمایت از عدم اشتراک گذاری یا افشای مطالب شرکتی است که فریلنسر برای آن‌ها کار می‌کند.

تفاوت بین کار کردن به صورت فریلنسری و قراردادی

تفاوتی که اغلب بین افرادی که به صورت قراردادی کار می‌کنند با فریلنسرها در این است که از افراد دسته اول خواسته می‌شود در صورت استخدام شدن توسط یک شرکت هرگز و تحت هیچ شرایطی کاری مشابه یا نمونه آن چیزی که برای شرکت دیگر انجام داده است را هیچ کجا انجام ندهد. برای فریلنسرها ها اغلب اوضاع به همین منوال است اما آزادی عمل بیشتری دارند و از آن جایی که می‌توانند همزمان برای چند شرکت کار کنند با حفظ قانون کپی رایت می‌توانند کارهای خود را به عنوان نمونه برای شرکت‌های دیگر ارسال کنند.

کارمندان قراردادی و کارفرمایان

اگر به عنوان کارمند قراردادی که در خارج از محیط شرکت یا اداره کار می‌کند استخدام شدید، دقت داشته باشید که رتبه بندی کارمندان قرار نگیرید، گاهی کارفرمایان برای عدم پرداخت مالیات افراد را به صورت قراردادی و خارج از محیط کار استخدام می‌کنند، اما شما به عنوان یک کارمند باهوش باید بدانید که وظیفه پرداخت مالیات درآمد شما اگر به صورت قراردادی باشید به عهده کارفرما خواهد بود و در صورت عدم پرداخت، فرار مالیاتی محسوب می‌شود که عواقب خوبی برای کارفرما ندارد.

مزایا و معایب فریلنسری و قراردادی کار کردن

مزایای کار کردن به صورت فریلنسری و قراردادی بسیار شبیه به زمانی است که شما یک کسب و کار خانگی داشته باشید، شما یک برنامه کاری بسیار منعطف دارید و استقلال بسیار زیادی در کار خواهید داشت و مزایای آن نسبت به دورکاری بسیار بالاتر است. اما معایب این دسته از مشاغل هم بسیار شبیه هم و می‌توان از مهم‌ترین معایب آن به عدم امنیت شغلی، نوسانات درآمدی، تنهایی و قوانین پیچیده مالیاتی اشاره کرد.

کلام آخر

حال که تفاوت مشاغل خانگی و به طور کلی آن دسته از مشاغلی که خارج از محیط کار صورت می‌گیرند را دانستیم، باید به این سوال پاسخ داد که کدام یک از انواع مشاغل خانگی برای شما مناسب است؟

تصمیم به کار در خانه، تصمیم بسیار مهمی است که راه رسیدن به موفقیت در آن اصلا ساده نیست و سختی‌های بسیار زیادی دارد. اگر به دنبال آزادی و انعطاف در کار هستید، با بررسی شرایط و مهارت‌های خود انتخاب خود را انجام دهید. یکی از بهترین انواع مشاغل خانگی که به آن اشاره کردیم، فریلنسری است.

فریلنسر بودن به نسبت سایر مشاغل خانگی امنیت بالاتری دارد و انتخاب بسیار مناسبی است. می‌توانید اگر در یکی از انواع زمینه‌های پرطرفدار فریلنسری مهارت دارید، ابتدا به صورت پاره وقت و به عنوان شغل دوم شروع به کار کنید و بعد از آشنا شدن با نحوه کار و افزایش پیشنهادها می‌توانید کار خود را به عنوان یک فریلنسر تمام وقت با درآمد بالا شروع کنید. اما اگر دوست دارید که درآمد ثابتی داشته باشید می‌توانید با یکی از مشاغل دورکاری شروع کرد و کم کم کار خود را گسترش دهید.

آیا برای شروع آماده‌اید؟ پس یک فرصت شغلی عالی ایجاد کنید تا توجه فریلنسرهایی که مهارت‌های مدنظر شما را دارند جذب کند.

معرفی سرویس جدید: کاریابی و استخدام پارس فریلنسر
معرفی سرویس جدید: کاریابی و استخدام پارس فریلنسر

تا پیش از این، فقط امکان برون‌سپاری پروژه و سفارش خدمات در سایت میسر بود. برخی قوانین مربوط به سرویس برون‌سپاری از جمله عدم برقراری ارتباط و پرداخت در خارج از بستر سایت و یا عدم امکان استخدام تمام‌وقت، محدودیت‌هایی را برای هر دو گروه کارفرمایان و کارجویان ایجاد کرده بود.  هر چند در سرویس سفارش خدمات محلی، محدودیت‌ها کاملاً رفع شده؛ اما برای سهولت بیشتر در امر استخدام و کاریابی، «سرویس استخدام» را به پلتفرم اضافه کردیم.

http://parsfreelancer.ir/new-feature-job/