parsfreelancer

اشتراک گذاشته شده با :

دورکار

parsfreelancer.ir
6 مرحله برای شروع کار به‌عنوان فریلنسر (آزادکار)

می‌دانستید بیش از یک‌سوم نیروهای کار آمریکایی فریلنسرند؟ آزادکاری در اروپا هم محبوب است و طی پنج سال گذشته تعداد افرادی که آزادکاری انجام می‌دهند تا 45 درصد افزایش‌یافته است. شرکت‌های بزرگ و کوچک در سرتاسر جهان به‌طور فزاینده‌ای از پتانسیل آزادکارها استفاده می‌کنند.


اگر می‌خواهید فریلنسر شوید، اعداد و ارقام می‌گوید تصمیم خوبی گرفته‌اید. شاید بخواهید درآمد جانبی داشته باشید یا یک فریلنسر تمام‌وقت باشید. درهرصورت لازم است اطلاعات خود را بالا ببرید، یاد بگیرید و پیشرفت کنید و صد در صد صبور هم باشید. در ادامه شما را با نحوه‌ی شروع آزادکاری آشنا می‌کنیم.

https://parsfreelancer.ir/advice-on-becoming-a-freelancer/

پارس فریلنسر ؛ پلتفرم برون سپاری پروژه ، استخدام و سفارش آنلاین خدمات
پارس فریلنسر ؛ پلتفرم برون سپاری پروژه ، استخدام و سفارش آنلاین خدمات

امروزه تبلیغات وسیعی درباره مشاغل خانگی و انجام پروژه از راه دور به چشمتان می‌خورد ولی چیزی که بیشتر از همه نظر افراد تحصیل کرده را به خود جلب می‌کند، معمولا کار کردن بصورت فریلنس است. شاید خیلی از افراد فریلنسر را به عنوان مترجم یا طراح گرافیکی که در منزل کار می‌کند بشناسند اما تعریف فریلنسر فراتر از این است.


فریلنسر کیست؟

فریلنسر یک فرد متخصص است که هم‌ زمان به یک یا چند مشتری بدون این که نیاز به قرارداد دائمی با آن‌ها داشته باشد خدمات خودش را ارائه می‌دهد. فریلنسرها خدمات متنوعی ارائه می‌دهند و کار آن‌ها می‌تواند به شکل‌های مختلفی باشد. فریلنسر سرویس ها یا خدمات خود را بدون تعهد درازمدت به کارفرما ارائه می‌کند. آنها معمولاً ساعتی، روزانه یا پروژه ای دستمزد می‌گیرند.


زمینه هایی که در آن فریلنسینگ رایج است

موسیقی ، چاپ ، نویسندگی ، تایپ ، ترجمه ، برنامه نویسی ، عکاسی ، روزنامه‌نگاری ، آرایشگری ، ویرایش ، طراحی گرافیک ، طراحی سایت ، حسابداری ، مشاوره ، راهنمای تور ، برخی فعالیت های مهندسی معماری و …

فریلنسینگ همان شغل آزاد است؟

حالا با توجه به تعریف قبل، هر کسی با هر مهارتی می‌تواند فریلنسر باشد. شاید فکر کنید که این تعریف همان شغل آزاد است و این حرف کاملا غلط نیست اما این سطحی نگریست. کسانی که بخواهند به صورت سنتی شغل آزاد داشته باشند، معمولا به دفترکار یا یک مغازه احتیاج دارند تا خدمات و نمونه کارهای خود را به نمایش بگذارند و از این طریق بتوانند افرادی که به خدمت آنان نیاز دارند را شناسایی کنند.

اما هزینه این کار چقدر است؟ آیا بعد از راه اندازی محل کار اکثر کسانی که به خدمت شما نیاز دارند، می‌توانند شما را پیدا کنند؟ برای شناساندان خودتان به بازار کسب و کار چقدر باید هزینه مالی و زمانی صرف کنید؟ چگونه باید اعتماد سازی کنید؟

 

پارس فریلنسر دفتر کار شخصی شما

پارس فریلنسر بستری برای حل تمام مشکلات فوق فراهم کرده است. شما می‌توانید با عضویت رایگان در پلتفرم پارس فریلنسر یک دفترکار مجازی داشته باشید تا خدمات و نمونه کار های خود را به اشتراک بگذارید و به تمام افرادی که نیاز به خدمات شما دارند فرصت همکاری دهید. سوابق کاری خود را به صورت دسته بندی شده ثبت کنید. با انجام پروژه های موفق اعتبار کاری کسب کنید. همچنین فریلنسر هایی که به زبان انگلیسی مسلط هستند می‌توانند با کارفرما های بین المللی کار کنند. مهم تر از همه این است که می‌توانید در پارس فریلنسر رزومه ی کاری حرفه‌ای بسازید.

 

تضمین تخصص

پارس فریلنسر برای فریلنسرها آزمون هایی در نظر گرفته است تا از طریق آن هم مهارت خود را افزایش دهند هم به کارفرما اطمینان دهند که در کاری که انجام می‌دهند تخصص کافی دارند. گواهینامه ی مهارت فریلنسر به صورت نشان تخصص در پروفایل فریلنسر درج میشود. یعنی کارفرما با دیدن پروفایل شما به واقعی بودن تخصص شما پی می‌برد.


 

پروفایلی که پارس فریلنسر در اختیار شما قرار می‌دهد، فقط شامل «درباره من» و نمونه کارهای شما و نظر مشتریان قبلی شما نیست. علاوه بر این موارد سوابق شغلی و تحصیلی شما را به صورت خلاصه و مشروح در اختیار کارفرما و بازدید کنندگان قرار می‌دهد. آمار بازدید و پسندیده شدن نمونه کارها را نیز در اختیار دارید.


100% دستمزد متعلق به فریلنسر است

شاید دیگر سایتهای فریلنسری برخی از امکاناتی که گفته شد را در اختیار شما قرار دهند اما پارس فریلنسر یک تفاوت بزرگ با دیگر سایتهای فریلنسری دارد، این بار 0 دستمزد به شما تعلق می‌گیرد! در دنیای کسب و کار اگر کسی شما را به کارفرمایی معرفی کند، در دستمزد شما شریک می‌شود اما پارس فریلنسر شما را به عنوان یک حامی ‌به کارفرما معرفی می‌کند. حتی شما لازم نیست برای ثبت پیشنهاد هم مبلغی پرداخت کنید! به تمام این حمایت ها، پشتیبانی 24 ساعته را اضافه کنید. اگر شما درمورد هر یک از امکانات سایت سوالی داشتید یا اختلافی با کارفرما پیدا کردید پشتیبانی در اسرع وقت به سؤالات شما پاسخ می‌دهد.


مسئله پرداخت دستمزد شما نیز در پارس فریلنسر تضمین شده است. با سیستم پرداخت امن دستمزد شما قبل از شروع کار در میز کار پارس فریلنسر سپرده گذاری می‌شود و شما پس از اتمام کار و تحویل پروژه می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید.


کسب و کار خود را به صورت رایگان،بدون نیاز به راه اندازی وبسایت در فضای مجازی معرفی کنید

فریلَنسرها و سایر کسب و کارها می‌توانند کالا و خدمات خود را در پلتفرم خدمات محلی پارس فریلنسر معرفی کنند و بدون واسطه و محدودیت جغرافیایی سفارش بگیرند.

 

پارس فریلنسر  

با اطمینان خاطر پروژه هایتان به انجام می‌رسند

کسانی که در پارس فریلنسر خدمات محلی سفارش می دهند یا پروژه های خود را برونسپاری می‌کنند، می‌توانند از مهارت فریلنسری که به آنها پیشنهاد انجام پروژه را می‌دهد، با توجه به نشان مهارتهایش، اطمینان کسب کنند. حتی می‌توانند نمره ای که فریلنسر در آزمون مهارت کسب کرده را ببینند. بدون خواندن تمام توضیحات «درباره من» سوابق شغلی فریلنسر را در قسمت مربوطه به سرعت پیدا کنند. نمونه کارها و نظر کارفرمایانی که قبلا با فریلنسر کار کرده اند را بررسی کنند.

پارس فریلنسر تنها پلتفرمی‌ است که تمام ابزارهای مورد نیاز برای استخدام ، برون سپاری پروژه و سفارش خدمات محلی را یکجا در اختیار شما قرار میدهد و همیشه و همه‌جا به آن دسترسی دارید. با انتخاب نوع پروژه خود، دیگر نیازی نیست وقت خود را برای پیدا کردن آدرس نیرو های متخصص تلف کنید. مقایسه قیمت از دیگر ویژگی های پارس فریلنسر می‌باشد. اگر شما بخواهید برای برون سپاری پروژه خود از چند متخصص قیمت بگیرید باید وقت زیادی برای توضیح دادن پروژه خود برای هر یک از آنها صرف کنید یا با دادن یک قیمت ثابت از کارکردن با افراد ماهر ، خود را محروم کنید. اما در پارس فریلنسر شما می‌توانید با مشخص کردن رنج قیمت از پیشنهادات مختلفی بهره مند شوید.


تیم کاری خود را تشکیل دهید

برون سپاری پروژه های سنگین یکی از چالشهای کارفرمایان است. برای انجام اینگونه پروژه ها  نیازمند یک تیم است. اگر به صورت سنتی عمل کنند، مجبورند یک تیم کاری از پیش تشکیل شده را به کار گیرند، همزمان پول زیادی را بپردازند و تا اتمام پروژه نمی‌توانند به راحتی همکاری خود را با آنها قطع کنند.

در پارس فریلنسر می‌توانید این مشکل را به راحتی حل کنید. یعنی از بین پیشنهادات دریافت شده چند نفر را انتخاب کنید و تیم را با افرادی که دوست دارید تشکیل دهید. اگر هم یکی از افراد تیم در انجام کار کاهلی کرد به راحتی می‌توانید آنرا تغییر دهید.


تضمین مالی و کیفیت


پرداخت امن 

کارفرمایان با سیستم پرداخت امن دستمزد فریلنسر را بعد از تحویل کار می‌پردازند ، کارفرما می‌تواند بعد از تحویل کار ، کیفیت پروژه را بررسی و در صورتی که از کیفیت راضی بود پرداخت امن را برای فریلنسر آزاد کند. در این مدت اگر کار نیاز به اصلاح داشت، قبل از آزادسازی سپرده یا همان پرداخت امن می‌تواند ایرادها را از طریق فریلنسر رفع نماید. اگر در موارد مالی یا هر چیز دیگری  با فریلنسر  مشکل بوجود آمد، تیم حل اختلاف وارد عمل میشود.


سابقه کاری 100درصد موثق

فریلنسر ها بعد از انجام هر پروژه از کارفرمایان خود و پلتفرم امتیاز کسب می‌کنند. این امتیازات میزان مهارت ، تمایل به همکاری مجدد و وقت شناسی آنها را به نمایش می‌گذارد. شما می‌توانید با توجه به این معیارها بهترین فرد را برای انجام کارهای خود استخدام کنید.

پارس فریلنسر دارای نشان اعتماد الکترونیک دو ستاره از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ، نشان ملی رسانه های دیجیتال و گواهینامه ssl (امن سازی ارتباط بین کاربر و وب سایت)  بوده و توسط شرکتی کارآفرین راه اندازی و مدیریت می شود.


پارس فریلنسر پشتیبان فریلنسر، آسایش کارفرما

بهترین زمینه‌ های کار موقت برای افراد جویای کار
بهترین زمینه‌ های کار موقت برای افراد جویای کار

ازار کار موقت، این روزها از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است و کارفرمایان به دنبال استخدام افرادی هستند که به صورت دورکاری یا پروژه‌ای برای آن‌ها کار کند. اغلب آژانس‌های کاریابی آنلاین و مشاغل نوپا و در حال توسعه یا فریلنسرهایی که به دنبال کارند، از طرفداران این سبک از کار کردن هستند.

به عنوان یک فریلنسر یا حتی فردی که به دنبال منبع درآمد است در زمینه‌های بسیار زیادی می‌توانید کار موقت بگیرید. کار موقت به خصوص برای افرادی که به دنبال پس انداز کردن هستند می‌تواند کمک حال بسیار خوبی باشد. کار موقت می‌تواند به صورت قرار دادی یا پروژه‌ای صورت بگیرد و در خلال انجام کار یا در پایان انجام پروژه فرد دستمزد خود را دریافت می‌کند. در این مطلب به معرفی بهترین زمینه‌ های کار موقت برای افرادی که به این سبک از شغل علاقمند هستند و به خصوص فریلنسرها خواهیم پرداخت که امیدواریم در پیدا کردن شغل جدید برای شما مفید باشد.

مشاغل مربوط به خانه و خانواده

یکی از بهترین زمینه های کار موقت ، قبول انجام کارهای خانوادگی و خانه است. مشاغل مربوط به خانه و خانواده اغلب از زمینه های کار موقت هستند که درخواست بسیار زیادی برای استخدام افراد دارند. شما می‌توانید در زمینه‌های مختلف در یک شغل خانگی کار موقت پیدا کنید.

نگهداری از خانه

 مطالاعات نشان داده است که یک خانه تمیز و مرتب تاثیر بسیار زیادی در سلامت روحی دارد و بسیاری از افراد به دلایل بسیار زیادی وقت کافی برای رسیدن به نظافت خانه یا نگهداری و تمیز کردن آن را ندارند، افرادی که به شغل نظافت خانه مشغول هستند اغلب درآمدی بین ۵۰ تا ۹۰ دلار در ساعت که بستگی به کارفرما دارد. آژانس‌های ارائه خدمات نظافت منزل و رسیدگی به این امور تاثیر بسیار زیادی در میزان درآمد افراد دارند. میزان دستمز و هزینه نظافت خانه و رسیدگی به کارها به منطقه و میزان ساعتی که فرد به تمیز کردن خانه مشغول است بستگی دارد. شما هم می‌توانید بازار راه اندازی چنین مشاغلی را در محل زندگی خود بررسی کرده و به عنوان یک آژانس تمیزکاری منزل به صورت مستقل به جذب مشتری اقدام کنید.

مراقبت‌های کودک

بر اساس بررسی‌های انجام شده مراقبت از کودک و پرستاران کودک حداقل ۱۱ دلار در ساعت درآمد دارند و در شهرهای بزرگ این مبلغ به ۱۶ دلار هم افزایش می‌یابد. اغلب والدین به دنبال استخدام پرستارهایی هستند که در ساعاتی که نمی‌توانند خودشان از کودکشان مراقبت کنند این مسئولیت را به عهده بگیرند. در صورتی که بخواهید در آمد خوبی از شغل پرستار کودک داشته باشید می‌توانید در یکی از دوره‌های کودک یاری شرکت کرده و گواهی بگیرید و با مراجعه به یک آژانس کاریابی و استخدام پرستار مشغول شده و درآمد خوبی داشته باشید. می‌توانید در وب سایت‌های محلی عضو شده و در شبکه‌های اجتماعی که مخصوص کاریابی برای پرستاران کودک هستند زرومه ارسال کنید.

نگهداری از حیوانات خانگی

نگهداری از حیوانات خانگی

بسیاری از افراد هستند که به دنبال استخدام پرستاران نگهداری از حیوانات باشند، این افراد اغلب در ساعاتی که خانه نیستند یا نمی‌توانند از حیوانشان نگهداری کنند اقدام به استخدام موقت پرستار می‌کنند. اگر تصمیم گرفتید که به عنوان یک شغل نیمه وقت یا منبع درآمد برای پس انداز باشید، پرستار حیوانات شدن کار بسیار ساده‌ای است که می‌توانید تفریح و درآمد زایی را در کنار هم داشته باشید. تنها کافی است فردی با شور و نشاط و دوست دارد حیوانات باشید که از وقت گذراندان با آن‌ها لذت ببرد. بسته به محلی که در آن زندگی می‌کنید معمولا برای نگهداری و پرستاری از حیوانات سعتی ۱۵ تا ۲۰ دلار پرداخت می‌کنند.

جانشین‌ها

شاید شنیدن نام شغلی به عنوان جانشین برایتان عجیب باشد اما جانشین‌ها افرادی هستند که به جای شما در صف ها قرار گرفته و حوصله زیادی دارند. اگر تحمل ایستادن در صف بلیط یا صبر کردن برای غذا را ندارید می‌توانید از یک جانشین برای این کار استفاده کنید. البته در ایران هنوز سایتی برای انتخاب جانشین وجود ندارد اما در خارج از ایران افراد بسیاری برای ایستادن در صف به جای دیگران هزینه دریافت می‌کنند و منبع درآمد موقتی برای خودشان دارند. این افراد بر حسب ساعتی که در صف به جای شما منتظر هستند دستمزد دریافت می‌کنند.

بازسازی و تعمیرات منزل

اغلب صاحب خانه‌ها پیمانکار نیستند و به دنبال افرادی هستند که به صورت قراردادی و پیمانکاری منازل قدیمی را بازسازی کنند. اگر شما دارای مدرک یا گواهی معتبری منبی بر مهارت‌ها لازم در بازسازی و تعمیرات خانه دارید به راحتی با ساختن یک رزومه خوب می‌توانید شغل و درآمد مناسبی داشته باشید. اگر مهارت فنی دارید که می‌توانید از آن برای داشتن یک منبع درآمد دوم استفاده کنید به راحتی می‌توانید درآمد خوبی به دست آورید. در ایران وب سایت‌هایی مانند استادکار وجود دارند که به راحتی می‌توانید درآن‌ها مشاغل فنی پاره وقت یا موقت پیدا کنید.

خدمات حمل و نقل و جابه جایی

در جریان اسباب کشی یا جا به جایی وسایل افراد اغلب به کمک نیاز دارند، می‌توانید با عضویت در یک سامانه درخواست آنلاین خدمات و کمک رسانی برای این کار اعلام آمادگی کنید و هر زمان کسی به کمک نیاز داشت به شما اطلاع رسانی شود. در صورتی که چنین سامانه‌ای در محل زندگی شما وجود ندارد می‌توانید به شرکت‌های حمل و نقل رفته به آن‌ها بگویید که می‌توانید در اسباب کشی یا تغییر دکوراسیون خانه به دیگران کمک نید و به ازای کمک خود هزینه دریافت کنید. در خارج از ایران هزینه این خدمات به ازای هر ساع چیزی بین ۱۵ تا ۳۰ دلار بسته به میزان سختی کار است.

خدمات پیک و جا به جایی کالا

یکی دیگر از زمینه های کار موقت برای افرادی که به دنبال منبع درآمد برای کمک به هزینه‌هایشان هستند، اشتغال به عنوان پیک و خدمات جا به جایی است که انواع مختلفی دارد. برای اشتغال در این زمینه باید حتما گواهی رانندگی با خودرو یا موتورسیکلت داشته باشید.

پیک کالارسانی

اغلب خانواده‌های پرمشغله وقت زیادی برای خرید کردن ندارند به همین دلیل درخواست خرید اینترنتی در این خانواده‌ها بسیار زیاد است. دنیای پیشرفته امروز به قدری پر مشغله است که هر روز تعداد درخواست برای خرید‌های اینترنتی رو به افزایش است. اغلب این خرده فروشی‌های آنلاین به دنبال استخدام پیک برای رساندن کالا به دست مشتریان هستند. در صورتی که آمادگی داشته باشید می توانید به عنوان پیک برای این وب سایت‌های خرید آنلاین کار کنید. در خارج از ایران شرکت‌های بزرگ مانند آمازون بین ۱۸ تا ۲۵ دلار به ازای هر ساعت کار به پیک‌های پرداخت می‌کنند که بالطبع این هزینه در ایران کمتر است. می‌توانید در سامانه‌های درخواست پیک مانند الوپیک یا اسنپ پیک عضو شوید و هر زمان که کسی درخواست ارسال کالایی با پیک داشت به شما اطلاع رسانی شود. علاوه بر این بسیاری از سوپرمارکت‌ها هم به پیک برای ارسال مواد غذایی و خریدهای فروشگاه نیاز دارند می‌توانید به صورت پیک شبانه یا شیفت عصر برای این فروشگاه‌ها هم کار کنید.

پیک رستوران

این روزها با محبوبیت غذاهای فست فودی و رستوران‌ها تعداد درخواست‌ها برای ارسال غذا به خانه یا محلی که مشتری در آن قرار دارد بسیار زیادتر شده است. همچنین رستوران‌ و فست فودهایی که دارای پیک هستند تعداد بیشتری طرفدار دارند و بالطبع درآمد بالایی دارند. پیک رستوران بودن می‌تواند یک منبع دوم درآمد برای افراد باشد. به خصوص اینکه اغلب رستوران‌ها و فست فودها بعداز ظهرها شروع به کار می‌کنند و به عنوان کاری برای شیفت عصر یا کار موقت می‌تواند انتخاب خوبی باشد. در ایران حقوق پرداختی به پیک‌‌ها مطابق اداره کار به همراه بیمه است ولی در خارج از ایران پرداخت حقوق برای پیک‌ها از حداقل ۱۰ دلار در ساعت تا ۱۲ دلار متغییر است.

خدمات درخواست تاکسی آنلاین

امروزه با محبوبیت سیستم‌های آنلاین درخواست تاکسی که با تعرفه کم و در هر محلی که باشید حاضر خواهند شد و تبدیل به رقبای بزرگی برای سیستم‌هایی مانند تاکسی تلفنی یا تاکسی‌ها خطی شده‌اند، یکی از بهترین زمینه‌ های کار موقت هم برای افرادی که بدنبال کار نیمه وقت یا پاره وقت هستند نیز فراهم شده. این سیستم‌ها به سرعت محبوب و فراگیر شدند. امنیت بالا در کنار قیمت مناسب و سهولت استفاده از این سیستم‌ها باعث شده که تقریبا همه در ایران و سراسر جهان از این سیستم‌ها استفاده کنند. در خارج از ایران اپلیکیشن‌های آنلاین سفارش تاکسی مانند اوبر و لیفت از محبوبیت بسیار برخوردار هستند. در ایران هم دو نمونه تپسی و اسنپ همه گیر شده است.

اسنپ

 این سرویس سفارش آنلاین تاکسی که بسیار محبوب و فراگیر شده است، خدمات مختلفی از جمله اسنپ اکو، اسنپ بایک، اسنپ رز و اسنپ باکس را ارائه می‌دهد. اسنپ رز برای رانندگان زن است که در صورت نیاز می‌توانند به عنوان راننده نیمه وقت در این اپلیکیشن شروع به کار کنند، اسنپ بایک برای افرادی است که برای جا به جایی نیاز به موتور دارند و در صورتی که موتورسیکلت دارید می‌توانید در این قسمت مشغول به کار شوید. در هر صورت بسیاری از افراد به عنوان شغل دوم یا موقت خود برای داشتن یک منبع درآمد در اسنپ به عنوان راننده ثبت نام می‌کنند.

تپسی

 یکی دیگر از سامانه‌های هوشمند درخواست تاکسی در ایران که گاهی نسبت به اسنپ از تعرفه‌های کمتری برخوردار است، اپلیکیشن تپسی است. روند کار با تپسی مانند اسنپ است و می‌توانید به عنوان یک شغل پاره وقت یا نیمه وقت در آخر هفته‌ها راننده تپسی باشید و درآمد تقریبا خوبی داشته باشید.

در نمونه‌های مشابه سروسی آنلاین درخواست تاکسی در خارج از ایران مانند لیفت، صاحبان این اپلیکیشن به ازای ۲۰۰ سفر در ماه درآمد ۲۴۰۰ دلاری را برای راننده تضمین می‌کنند که تقریبا به ازای هر مسافر ۱۲ دلار محاسبه می‌شود. در نمونه اوبر هم برای راننده پیش بینی می‌شود که با حداقل ۱۵ ساعت کار در هفته بتواند درآمد خوب و مناسبی داشته باشد.

کسب و کارهای موقت

شاید تصور کنید که زمینه های کار موقت فقط به موارد گفته شده محدود می‌شود، اما مواردی از کسب و کارها نیز وجود دارند که شما به صورت موقت می‌توانید در آن‌ها مشغول به کار شوید.

خدمات حرفه‌ای

اغلب فریلنسرها و کسانی که به صورت دورکاری با پاره وقت کار می‌کنند می‌دانند که ارائه خدمات حرفه‌ای دقیقا چه معنایی می‌دهد. ممکن است شما یک کار تمام وقت داشته باشید اما به فکر درآمد بیشتر باشید، می‌توانید به صورت دوره‌ای و پاره وقت یا حتی پروژه‌ای برای کارفرماهای مستقل کار کنید و درآمد مضاعفی داشته باشید.

اگر مترجم، نویسنده، برنامه نویس، طراح گرافیک و طراح وب سایت هستید می‌توانید در هرکدام از این زمینه‌ها که دوست دارید کار کنید. با عضویت در وب سایت‌هایی که بستر ارتباط کارفرما و فریلنسرها را ایجاد می‌کنند، می‌توانید شغل پاره‌ وقتی پیدا کنید. وب سایت پارس فریلنسر یکی از معتبرترین وب سایت‌هایی است که بستری مناسب برای ارتبطا کارفرما و فریلنسرها ایجاد کرده و روزانه تعداد زیادی از کارفرمایان مختلف پروژه‌های خود را برای برون سپاری در این وب سایت قرار می‌دهند.

دستیار اداری

اغلب افراد حرفه‌‌ای به دنبال دستیارانی هستند که به صورت پاروه وقت یا نیمه وقت کارهای کوچک آن‌ها را سر و سامان بدهد. این دستیاران اداری اغلب کار برنامه ریزی، جدول بندی، ارسال و رسیدگی به ایمیل‌ها و موارد این چنینی را انجام می‌دهند. گاهی این دستیاران به صورت مجازی و از راه دور کار برنامه ریزی و دستیاری خود را انجام می‌دهند و اغلب درآمد مناسبی دارند. در خارج از ایران درآمد یک دستیار اداری چه به صورت مجازی یا اداری به صورت نیمه وقت یا موقت؛ ۳۰ دلار به ازای هر ساعت کار است.

دستیار برگزاری مراسم

دستیار برگزاری مراسم

دستیار برگزاری مراسم

اغلب برگزاری مراسم نیاز به هماهنگی‌های زیادی دارد که صاحبان مراسم به دلیل مشغله بالا وقت رسیدگی به آن‌ها را ندارند. در صورتی که توانایی هماهنگی و برنامه ریزی دارید و می‌توانید از پس شرایط و موقعیت‌های سخت و خاص بربیاید می‌توانید به عنوان یک دستیار برگزاری مراسم کار موقتی داشته باشید که درآمد مناسبی دارد. دقت داشته باشید که گاهی در مراسم اوضاع و شرایط از کنترل خارج شدهو شما باید همه چیز را هماهنگ کنید و از صبر و حوصله برخوردار باشید. می‌توانید یک وبلاگ برای خودتان بسازید یا رزومه خود را برای مراکز برگزاری تشریفات ارسال کنید تا در صورت نیاز به شما اطلاع دهند.

کلام آخر

در صورتی که توانایی‌های خود را می‌شناسید و می‌دانید در چه زمینه‌ای مهارت دارید و نیاز به درآمد موقت یا پس انداز کردن دارید، یکی از زمینه های کار موقت که مرتبط با مهارت شما است را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که کار مورد نظر را دوست داشته باشید و به ساعات کاری و پرداخت حقوق آن دقت کنید تا منصفانه باشد.می‌توانید با یاد گرفتن یک مهارت جدید به صورت فریلنسری کار کنید. امروزه فریلنسرهایی که مهارت خوبی در زمینه تخصص خود دارند درآمد بسیار بالایی دارند.

شما هم می‌توانید با توسعه مهارت‌های خود درامد مناسبی داشته باشید و پس انداز کنید. گاهی انسان در شرایطی قرار می‌گیرد که به کار فوری نیاز دارد و شاید در حالت عادی و زمانی که درآمد مناسبی دارید فکر کردن به زمینه‌ های کار موقت برایتان خنده دار باشد اما هستند افرادی که برای پیدا کردن کار دوم یا کار پار وقت نیازمند راهنمایی باشند.

می‌توانید با اشتراک گذاشتن این مطلب با دوستانی که احساس می‌کنید به راهنمایی نیاز دارند کمک بزرگی به آن‌ها کرده باشید. در صورتی که خودتان تجربه کار کردن در یکی از زمینه های کار موقت را دارید می‌توانید نظرات، تجربیات و همه آن چه که احساس می‌کنید شخصی ممکن است به آن نیاز داشته باشد را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

 

parsfreelancer.ir
۹ ایده راه اندازی کسب و کار آنلاین برای زنان

شاید شما هم به عنوان یک زن از نا برابری‌هایی که در محیط کار در حق شما می‌شود خسته شده باشید و احساس کنید پتانسیل انجام کاری بیشتر از یک شغل تمام وقت در محیط اداره یا کار خود را دارید. ممکن است به این فکر کرده باشید که شغل خود را رها کرده و به دنبال راه اندازی کاری بروید که همیشه آرزوی آن را داشته‌اید.

10-things-to-love-about-freelancing.jpg

چگونه استخدام شوم؟
چگونه استخدام شوم؟

چرا به عنوان یک فریلنسر تا بحال موفق به دریافت پروژه و کسب در آمد از سایت های فریلنسینگ نشده اید

پیام های حرفه ای و واضح بنویسید

پیام شما، اولین تاثیر را بر روی مشتری می گذارد. یک پیام خوب بنویسید! مطمئن شوید که به مسائل مورد نظر مشتری اشاره کرده اید و به نیازهای خاص آنها پاسخ داده اید. یک قیمت رقابتی تعیین کنید و روشن کنید که قیمت شما شامل چه چیزی است و چه کاری می توانید یا نمی توانید انجام دهید. در پایان، به چیزهای کوچک توجه کنید: مشتری را با نامش خطاب کنید، مطمئن شوید که اشتباهات تایپی یا گرامری ندارد و در پایان نام خود را بنویسید.

برآورد قیمت

بیشتر احتمال دارد مشتریان، متخصصینی را انتخاب کنند که قیمت می دهند. پیشنهاد شما نباید عدد نهایی باشد. وقتی بیشتر درباره کار بدانید می توانید آن را تغییر دهید. به مشتریان خود بگویید که پیشنهاد شما دقیقا شامل چه چیزی است. سپس به آنها اجازه دهید بدانند که قیمت چگونه ممکن است تغییر کند و متغیرها کدامند. اگر ممکن است، برای کار مشابه، قیمت خود را با بقیه مقایسه کنید. اگر قیمت پیشنهادی شما بالاتر از حد متعارف است، توضیح دهید که چرا اینگونه می باشد.

ازمشتریان بخواهید نظر دهند

متخصصین با 1 نظر، 66% بیشتر از سایر متخصصین که نظری در پروفایل خود ندارند، استخدام می شوند. متخصصین با 5 نظر یا بیشتر، 75 درصد بیشتر از سایر متخصصین بدون نظر استخدام می شوند. مشتریان به ما نشان داده اند که نظر، فاکتور اصلی در تصمیم گیری در انتخاب مشتری است. زمانی را از مشتریان خود بخواهید تا نظر دهند. هیچ کسی 100% کامل نیست. در حقیقت، تحقیقات نشان داده است که 100% مثبت، باور کردنی نیست.

یک پروفایل تسخیر کننده ایجاد کنید

مشتریان به دنبال متخصصین با تجربه هستند. پروفایل شما جایی است که به آنها نشان می دهد برای آن کار، مناسب هستید.

با اضافه کردن یک عکس از خودتان، یک رابطه احساسی با مشتریان برقرار کنید – مطمئن شوید که چهره خندان خود را نشان داده اید. با تصاویر و ویدئو از کار قبلی خود نشان دهید که چه کارهایی می توانید انجام دهید. با استفاده از یک عکاس حرفه ای، کار خود را به معرض نمایش بگذارید.

سپس، گواهینامه ها و تخصص خود را با توصیف تجربه و مهارت های خود ارائه کنید. با اضافه کردن گواهینامه تخصصی، بررسی سابقه یا لینک به وب سایت و  رسانه های اجتماعی خود، جلب اعتماد کنید.

دست نکشید!

بسیاری از متخصصین، با پاسخ پیوسته به درخواست های مشتری، اندازه کسب و کارهای خود را دو برابر یا سه برابر کرده اند. برای اکثر متخصصین در پارس فریلنسر، حدودا بعد از 10 مورد، اولین استخدام آنها صورت می گیرد. با ایستادگی و تجربه مسائلی که موثر است می توانید موفق شوید. انواع پیام ها را بنویسید؛ درخواست هایی که مناسب نیستند را نادیده بگیرید – یاد بگیرید که چه چیزی برای شما موثر واقع می شود.

parsfreelancer.ir
فریلنسر کیست؟ همه چیز درباره دورکاری

یک فریلنسر کیست ؟

یک فریلنسر ( آزاد کار ) ، یک فرد حرفه ای است که خدمات خودش را در آن واحد به یک یا چندین مشتری ارائه می دهد بدون آنکه به طور انحصاری به آنها متعهد باشد . فریلنسر ها خدمات مختلفی را ارائه می دهند و کار آنها می تواند اشکال مختلفی داشته باشد .

فریلنسر ها  می توانند هر تقاضایی را که ممکن است یک فعالیت تجاری دربر داشته باشد ، برآورده سازند . این فعالیت ها شامل بازاریابی و نویسندگی به همراه پشتیبانی فنی و مالی می شود . امروزه ، فریلنسر ها مهارت های اختصاصی خود را در بازاریابی رسانه های اجتماعی ، کپی رایتینگ ( نویسندگی تجاری ) و تبلیغات وارد کرده اند .

برخی از فریلنسر ها در نوشتن مقالات کسب و کار گرایانه و پست های وبلاگ مهارت دارند در حالی که برنامه نویسی وب و طراحی گرافیکی مورد نیاز یک کسب وکار را نیز انجام می دهند . در نهایت هم فریلنسر ها خدمات مربوط به دفتر دارری را انجام می دهند .

فریلنسینگ چیست ؟

اخیراً ، فریلنسینگ ( آزاد کاری ) یک انتخاب حرفه ای و محبوب شده است . اتحادیه ی فریلنسر ها خبر از این موضوع می دهد که با بیش از ۵۵ میلیون آمریکایی یا به عبارتی ۳۵ درصد از نیروی کار آمریکایی که مشغول به فریلنسرینگ هستند ، مجموع درآمدی در حدود هزار میلیارد در یک سال به دست آمده است .

مزایای فریلنسینگ چیست ؟

فریلنسرینگ مزایای فراوانی همرا خود دارد . به طوری که ساعات و برنامه ی زمانی کار خود را خودتان انتخاب کنید ( تا نسبت به تعیین رویه ای تمام وقت یا پاره وقت تصمیم گیری کنید ) ، که این انتخاب های فراوان هستند . بعلاوه :

  • کنترل بیشتر :

فریلنسرینگ این اجازه را می دهد که کنترل بیشتری بر روی خروجی (بازده) داشته باشیم همانند این است که به تولید کننده کمک کنیم تا کنترل شدید تری بر محصولات و خدمات داشته باشد . فریلنسرینگ شبیه به قراردادی مستقل است که در آن فریلنسر بر محصول نهایی نظارت دارد .

با توجه به وضعیت آنها ( فریلنسر ها ) در رتبه بندی حرفه ای ، سازمان خدمات درآمدهای داخلی با در نظر گرفتن مقاصد مالیاتی خود ، با دیدگاه دیگری نسبت به آنها نگاه می کند .

  • مزایای بیشتر :

فریلنسرینگ اشاره شده ، یک فعالیت انحصاری است که همراه با محصولات ساخته شده برای مشتری خاص می باشد (و با تمرکز بر این موضوع که یک فریلنسر باید به وظایف خود بپردازد ) و فریلنسر ها پول بیشتری نسبت به یک کارمند معمولی دریافت می کند .

زمان بندی های کاری همانند چیست ؟

فریلنسرها برنامه ی کاری پایداری ندارند . همانطور که گفته شد برنامه ی آن ها برنامه ای خودساخته است یا با توجه به ظرفیت کاری آنها طراحی می شود ، بر خلاف کارمندان معمولی فریلنسر ها باید به سر تا سر روز خود نظارت داشته باشند .

فریلنسر ها به خدمت دهی مکرر به مشتریان ثابت در طول یک بازه ی زمانی بلند ، معروف هستند . این امر می تواند شامل ارائه کردن مقالات یک نویسنده به یک انتشارات برای چندین بار در هفته باشد . با این حال ، اشکال معینی از شغل های آزاد ( frelance work ) تنها برای یک بار نیازمند استخدام هستند . این مساله می تواند در فعالیت یک طراح وب مشاهده شود . هنگامی که وب سایت فعال است و در حال اجرا می باشد ، کار های کمی برای طراح وجود دارد ، جدای از اینکه او باید به دنبال جبران این موضوع باشد و در پی ماموریت دیگری از سوی مشتریان مختلف باشد .

چه گونه به عنوان یک فریلنسر شروع می کنید ؟

اگر فرد ، با مهارت ها یا خدماتی که قصد پیشنهاد آن ها را به مشتریان دارد, آشنا باشد ، شروع کار به عنوان یک فریلنسر می تواند به سرعت انجام شود . درک این جنبه ی مهم و فهمیدن این موضوع که این مهارت ها در کجای صنعت به درد می خورند، سرعت فریلنسر را برای شروع کار تنظیم می کند . هنگامی که اولین قدم حاصل شد ، نوبت به تمرکز بر روی قدم بعدی می رسد تا اولین مشتری پیدا شود .

به طور موثر ،این کار می تواند اولا با راه اندازی یک وبسایت شخصی خوب با اعضای فراوان و ارتقاء پروفایل لینکدن آنها و رزومه آنلاین صورت پذیرد . در دنیای بیش از حد مرتبط امروزی ، این دو عرصه که به منظور دستیابی به نمای نزدیکی از یک فرد حرفه ای مورد بررسی قرار می گیرند ، جزو نخستین عرصه ها هستند . شبکه سازی ( نتورکینگ ) توسط کوارتر ها که از قضا معروف هم هستند شروع می شود ، که در میان همکاران قدیمی و انجمن های حرفه ای وجود دارند یا از طریق مراجعه به دوستان یا به صورت آنلاین از طریق لینکدن صورت می پذیرد .

چه گونه موفق به ایجاد یک شغل آزاد کاری می شوید ؟

برای ایجاد یک شغل آزادکاری ابتدا لازم است تافرد خدمات اصلی را که می خواهد به صنعت ارائه دهد تعیین کند . این موضوع شامل نویسندگی وب ، طراحی گرافیکی ، عکاسی ، بازاریابی ، مدیریت رسانه های اجتماعی ، دفترداری و غیره می شود .

فریلنسر باید بازار هدف و تخصص پیشنهادی خودش را مشخص کند یعنی تخصص خود را از میان خدماتی ویژه یا بازاری خاص انتخاب کند . زمانی که فریلنسر ها برای تصمیم گیری در مورد نقطه ی شروع شان و برندسازی صرف می کنند زمان باارزشی است . حضور آنلاین در یک بازار متصل ( متصل به شبکه ی اینترنت ) در سطح جهانی ، برای فریلنسر حائز اهمیت است . این موارد شامل وبسایت ها ، پروفایل لینکدن و حضور ثابت در شبکه های اجتماعی است که به منظور تعامل با مشتری و نمایش کار خود می باشد .

این روش های کار که به همراهی مجموعه ای از دوستان شخصی و خانواده و همکاران حاضر  می باشد ، جزو اولین عرصه ها برای یافتن کار است . به علاوه استفاده از یک سایت آزادکاری برای یافتن کار همانند ParsFreelancer.com می تواند عاملی برای حضور در بازار کار شود و همچنین دریافت گواهی نامه ها می تواند موجب ارزشمندی یک فریلنسر شود . در نهایت ، درک پویایی و ساختار قیمت ها برای یک فریلنسر ضروری است .

آیا یک فریلنسر نیاز به وبسایت دارد ؟

فعالیت های فریلنسرینگ به سرعت شروع می شود چراکه فریلنسر در محیط حرفه ای کار می کند که از قبل با آن آشنا بوده است . همچنین تجهیزات فیزیکی مورد نیاز نیز در آن محیط فراهم است .

آنچه که یک فریلنسر باید انجام دهد این است که در یک ابزار ایجاد کسب و کار همانند وبسایت سرمایه گذاری کند . وبسایتی که از فعالیت های فریلنسر پشتیبانی می کند و جزئیاتی در رابطه با سابقه و زمینه ی کاری او در اختیار قرار می دهد و به شکلی کاربر پسند به جذب مشتریان و عقد قرارداد ها می پردازد .

آیا فریلنسرینگ یک شغل رقابتی است ؟

یک فریلنسر باید به خاطر داشته باشد که در این دوره ، وقتی حرفه ای ها می خواهند زمان کاری خودشان را کنترل کنند، تعهد در قبال خدماتی که ارائه می دهند نیزضرورت دارد . با حضور افراد حرفه ای که می خواهند در این عرصه جایی برای خود باز کنند و در حالیکه در قیمت خدمات تخصصی نیز رقابت وجود دارد ، بازار آزادکاری رقابتی شده است . کسب و کار های ارائه شده تا جایی که امکان دارد متکی به فریلنسر ها هستند از اینرو مشتریان به دنبال استخدام فریلنسرهایی هستند که باتوجه به تعهدات ویژه الویت بالاتری دارند .

با تقدیر از اینترنت و این دنیا ی پر ارتباط ، امکانات برای فریلنسر ها فراوان است هرچند با وجود رقابت در سطوح بالا ،  تفاوت شخصی در یک بازار همگن امر مهمی شده است .

یک فعالیت آزادکاری چه آزادی هایی را همراه با خود دارد ؟

یک فعالیت آزادکاری همراه با آزادی هایی است که فریلنسر ها باید این آزادی ها را مغتنم بشمارند . فریلنسر ها آزادانه درباره ی ساعات و تعهدات کاری خود تصمیم گیری می کنند . این موضوع به فریلنسر ها اجازه می دهد که اشراف کاملی بر کاری که ارائه می دهند داشته باشند تا در انتهای روز درباره ی امکان پذیری خدماتشان ، تصمیم بگیرند .

همزمان ، فریلنسر ها شانس انتخاب کردن مشتریانشان را نیز دارند . آنها می توانند برای کارکردن، مشتری خاصی را از بین دیگران انتخاب کنند که منجر به ایجاد انگیزه ای می شود که به سوی هدفهایی که آنها ( فریلنسر ها ) به دنبال آن هستند پیش می رود .

حال آنکه در ابتدای کار فریلنسر ها ، آنها با هر مشتری همکاری می کنند و هر قراردادی را بر عهده می گیرند ( چرا که مشتاق به ادامه ی فعالیت هستند ) درحالی که بیشتر فریلنسرهای ثابت تلاش می کنند که در تعیین مشتری احتیاط کنند و همچنین بدیهی است که به سراغ آنهایی که ارزشی برای فرهنگ کار شخصی قائل نیستند نمی روند . در نهایت نیز فریلنسر بر نحوه ی انجام کار نظارت دارد . در حالی که محصول نهایی براساس نیاز مشتری می باشد اما نحوه ی انجام کار و زمان بندی آن جزو حقوق ویژه ی فریلنسر می باشد .

معایب فریلنسرینگ چیست ؟

  • عدم اطمینان در ایجاد لیستی از مشتریان :

معایب آزادکاری در مراحل اولیه ی نحوه ی انجام کار ، می تواند مشاهده شود . عدم اطمینان در ایجاد لیستی از مشتریان و قرارداد های غیر رسمی و نحوه ی پرداخت حق الزحمه می تواند اذیت کننده باشد . هر چند فرد باید بداند که فریلنسرینگ شغلی دشوار است که ثابت کردن خود در این شغل نیاز به زمان دارد . بنابراین ، حمایت مالی از خانواده با شغل های فریلنسرینگ ، در ابتدا دشوار است .

فریلنسر ها نیز باید توجه کنند که حق الزحمه در این صنعت مبتنی بر شهرت ، مدت زمان فعالیت و ارزشمندی است . از اینروست که دستمزد خوبی در سال های آغازین به آنها پرداخت نمی شود . اقتصاد دیجیتال نیز باعث تشدید در کم بودن دستمزد تازه وارد ها می شود . در حالیکه پیشنهاد دادن دستمزد هایی پایین تر کار آسانی نیست اما هنگامی که یک فریلنسر در این صنعت مشهور می شود ، بدست آوردن کیفیت و مشتری هایی با دستمزد بیشتر آسان می شود .

  • زندگی همانند یک ترن هوایی است :

برقراری ارتباط توام با آرامش در طول فراز و نشیب های قراردادی و مالی برای یک فریلنسر ضروری است . همچنین کوتاهی هایی نیز وجود خواهد داشت که فریلنسر باید آنها را اصلاح کند .

بر عکس ، مراحلی نیز وجود دارد که کار بیشتری نسبت به زمان موجود وجود دارد ولی در عین حال فریلنسر باید تعهدات خود را نسبت به قرارداد و مشتری نشان دهد . در طول این مدت ، پیگیری ها و تلاش های فریلنسر ها  برای تحویل کاری با کیفیت که در زمان مقرر انجام شده است ، مهم می باشد . بنابراین مدیریت زمان و مهارت های سازماندهی شده ، عوامل کلیدی در موفقیت یک فریلنسر می باشد .

  • مشتریان می توانند چالش بر انگیز باشند :

تعدادی از مشتریان مجموعه ای از چالش ها را به به همراه خود دارند . بنابراین برای یک فریلنسر ، اجرا صحیح ماموریت تنها یکی از جنبه های این حرفه است . یک دورنمای کلی از فریلنسر نیز ، نیاز به مدیریت مشتری همراه با حس ادب و دیپلماسی را نشان می دهد . رفتار فریلنسر در قبال مشتریان سخت گیر و مصّر ،کیفیت کسب و کار و اعتبار کسب شده توسط فریلنسر را مشخص می سازد .

چه تفاوتی میان یک فریلنسر و شخصی که دارنده ی یک کسب و کار خانگی است وجود دارد ؟

شاید تعجب کنید که شباهت هایی میان یک فریلنسر و یک شخص که دارای کسب و کار خانگی است وجود دارد . هر دو جزو افراد خویش فرما هستند که برنامه ی زمانی خودشان را ، خودشان تعیین می کنند در عین حالی که برای چندین مشتری به طور همزمان و با قوانین مالیاتی یکسان کار می کنند . هرچند تفاوت کلیدی میان این دو حرفه این است که دارنده کسب و کار خانگی بر خلاف یک فریلنسر ، تحت نامی تجاری فعالیت می کند . به علاوه دارنده ی یک شغل خانگی شکاف های ( نیازمندی های ) موجود در بازار را می یابد و آنها را بر طرف می کند درحالی که یک فریلنسر با توجه به نیاز های موجود در بازار فعالیت می کند .

آزادکاری شغلی چالش برانگیز است اما راهی مقرون به صرفه برای کارکردن درخانه است حال آنکه خود شخص , مدیر زمان بندی کاری خود در این شغل است . اگر فردی تکالیف محوله به خودش را که به حرفه اش مربوط است انجام دهد و طرفداران و منتقدان آن را درک کند ، موفقیت دور از انتظار نیست .

فریلنسر شوید و از مهارتهای خود درآمد کسب کنید!