parsfreelancer

اشتراک گذاشته شده با :

استارتاپ

۱۰ راز موفقیت بنیان گذاران استارتاپ های موفق
۱۰ راز موفقیت بنیان گذاران استارتاپ های موفق

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که ایده کاربردی و بسیار جدیدی در ذهن دارید و به راه اندازی یک استارتاپ فکر می‌کنید؟ آیا راز موفقیت بنیان گذاران استارتاپ های موفق و کسانی که در راه اندازی و به ثمر رسیدن یک استارتاپ موفق بوده‌اند را می‌دانید؟

http://parsfreelancer.ir/qualities-of-successful-startup-founders/

استخدام فریلنسرها یا شرکت های واسطه?
استخدام فریلنسرها یا شرکت های واسطه?

اکثر ما حداقل یک پروژه داریم که خیلی وقت ها برایش زمان های بسیاری صرف کرده ایم ولی به دلایل گوناگون آن را به پایان نرسانده یا کلا استارت نزده ایم!   باید چه کار کرد؟ مهارت های جدید یاد گرفت؟ یک فرد را استخدام کرد یا …؟

شرکت های بسیاری با بودجه های متفاوت هم دقیقا با چنین مسئله ای دست و پنجه نرم می کنند؛ شرکت های بزرگ افراد بسیار متخصص با حقوق های بالا و شرکت های کوچک افراد متوسط را به صورت قراردادی استخدام می کنند. 

اینجاست که فریلنسر وارد بازی می شود و تمامی قانون ها را تغییر می دهد. او می تواند به صورت تایم باز، در قبال مبلغ مشخص، پروژه شما را تحویل دهد. 


1- بررسی پیش زمینه و سوابق فریلنسر ها


بسیاری از فریلنسر ها در وب سایت های متعددی کار می کنند، برای مثال پارس فریلنسر امکان مشاهده پیش زمینه کاری افراد و رزومه آن ها  را فراهم آورده است. اگر سوابق آن ها مناسب باشد، بازخوردی عالی از مشتریان و کارفرمایان پیشین خواهند داشت. حتی با مشاهده یک رزومه از وی، همه چیز برایتان واضح خواهد شد. با بررسی و تطابق آن با نیاز هایتان، می توانید از او استفاده نموده یا همکاری ننمایید.

2- فریلنسر ها از شرکت های پروژه ای قابل اعتماد ترند


هنگامی که با یک شرکت انجام دهنده پروژه واسطه (مثل طراحی سایت، طراح قطعه یا …) قرارداد می بندید، شانس بزرگ ارتباط با فرد انجام دهنده پروژه را دستکم از ابتدای پروژه از دست می دهید. این شرکت ها برای این که افراد متخصصِ آنها جذب نشوند، درهای ارتباط مستقیم با کارفرما را می بندند و یک فرد از بخش روابط عمومی یا بخش تنظیم قرارداد ها را برای تعیین ضوابط و شروط معرفی می کنند. بنابراین این افراد همیشه در پشت پرده می مانند؛ مسئله زمانی بغرنج می شود که کار شما آن طور که باید از آب در نمی آید و دیگر راه بازگشتی نیست…

3- پروژه شما در اولویت خواهد بود


هنگامی که با یک شرکت انجام دهنده پروژه قرارداد می بندید، یکی از صد ها مشتری آنهایید! آن ها به دنبال پیدا کردن هر چه بیشتر مشتریان هستند و هیچ گاه مانند یک فرد مستقل نمی توانند بر روی پروژه شما تمرکز کنند. هنگامی که یک فریلنسر را استخدام می کنید، هیچ عامل حواس پرتی در ساعات کاری آن فرد وجود نداشته، و تجربه بالاترین کیفیت را خواهید داشت.

4- ارتباط مستقیم


فریلنسر یعنی ارتباط مستقیم؛ به عبارت بهتر شما در اینگونه شرکت ها باید با حداقل یک واسطه صحبت داشته باشید، که علاوه بر اینکه زمان بیشتری را از دست خواهید داد،  ممکن است شالوده پیام شما نیز منتقل نشود. اما با فریلنسر تمامی حرف ها را مستقیم به خود او می گویید و در صورتی که مشکل یا گره ای وجود داشته باشد، او نیز مستقیما به شما پاسخ خواهد داد.

5- بهره وری هزینه ها

مسلما با استخدام فریلنسر و حذف واسطه ها، هزینه به شدت کاهش می یابد؛ یا شاید حتی تا نصف آن تمام شود. با توجه به اینکه  فریلنسرها مشکلات بیشتری نسبت به افراد استخدام شده در شرکت ها دارند، اما بازهم نیمی از هزینه ی شرکتها را در ازای کیفیت بسیار بالاتری از شما دریافت خواهند کرد.

چکیده


همانطور که با هم دیدیم، استدلال های متعددی برای استخدام یک فریلنسر وجود داشته   و باید تمامی آن ها مدنظر قرار گیرد. اگر بهترین پروژه را می خواهید، باید بهترین افراد را نیز استخدام کنید؛ همیشه راه آسانِ شرکت ها را انتخاب نکنید! با کمی بررسی سوابق و دانش افراد، هم می توانید با افراد جدید و طرز فکر های جدید آشنا شده و تفاوت را به خوبی در سالیان متوالی درک نمایید!

http://parsfreelancer.ir/hire-a-freelancer/

استارت آپ؛ از استاپ تا استارت!
استارت آپ؛ از استاپ تا استارت!

با رشد روز افزون تکنولوژی و افزایش دانش جهانی، باید گام را فراتر نهاد و دیدی فراخ بر صنعت و ایده های نوین داشت. در این بین جوانان (ایرانی) با فعالیت در گروه های دانش بنیان و تولید محصولاتی کاملا دانش بنیان، جهان را انگشت به دهان انگاشته اند.

با ما همراه باشید تا با مراحل اصلی یک استارت آپ (پس از طرح ایده) آشنا شویم.

این روز ها به لطف اینترنت، کارآفرینان بسیاری می توانند ایده ها و کسب و کار نوین خود را با موفقیت راه اندازی کرده و جایگاه اولیه خود را تثبیت نمایند.
در این بین، البته افرادی هم هستند که در مقیاس دهی ایده شان در مراحل فرا استارت آپ، با مشکلاتی جدی رو به رو می شوند که علت آن نیز وجود فاکتور های متعددی است که روند پیشرفت را با سختی همراه می کند. در این مقاله به نکاتی مفید خواهیم پرداخت که شاید مرهمی باشد بر زخم مشکلات کارآفرینان؛ به امید اینکه تسریع کننده پروسه رشد آن ها باشد.

ایجاد یک تیم

بدون شک یکی از عوامل پیشرفت یک استارتاپ، داشتن تیمی قدرتمند است و بهترین اعضای آن مسلما افرادی هستند که از بیس کار با ما همراه بودند؛ زیرا آن ها به بخش مربوط به خود مسلط هستند و با بینش جدید و تکیه بر دانسته های پیشین می توانند ما را در پیشرفت کار همراهی کنند. البته استخدام افراد دیگر برای بخش هایی که نیازمند یک متخصص هستند نیز، یکی از نکاتی است که باید همواره به آن توجه داشت؛ منظور افرادی است که نبود آن ها در تیم موجب کاهش روند رشد شده و از استخدام های بیهوده و بی تاثیر اکیدا اجتناب شود.

مدرک مهم نیست!

صرفا داشتن مدرک دانشگاهی با درجات حتی بالا، نشان توانایی های فردی نیست. بسیاری از افراد حتی با مدرک های پایین نظیر سیکل هم، توانایی و قدرت پیشبرد اهداف را دارا هستند؛ مثلا کارآفرینان برتر نظیر بیل گیتس، استیو جابز، مارک زاکربرگ و … در ایام جوانی از دانشگاه اخراج شدند، اما امروزه می بینیم که شرکت های تاسیس شده آن ها جزو برترین های جهان هستند و این موضوع به هیچ وجه قابل انکار نیست!

بنابراین در مصاحبه های استخدام بعدی، بهتر است که ابتدا سوابق و توانایی های آن ها مورد بررسی قرار بگیرد و تمرکز بر رده تحصیلی آن ها افکار شما را منحرف نکند. پاسخ به صلاحیت یا عدم صلاحیت آن فرد، می تواند در گرو پاسخ هایی باشد که شما از آن ها می پرسید!

شیوه فکر کردن آن ها، آنالیز و برداشت آن ها از سوال و در پایان پاسخ نهایی آن ها می تواند استارت آپ را به جایی ببرد که با همکاری افراد خبره و بلندپرواز به اهداف نهایی خود برسید.

با ما همراه باشید تا با مراحل اصلی یک استارت آپ (پس از طرح ایده) آشنا شویم.

حواستان به دخل و خرج باشد!

می توان اینطور گفت که علت اساسی شکست اکثر استارت آپ ها نداشتن توجه به هزینه ها و راندمانی است که از آن دریافت می شود. کاهش هزینه ها برای مسائل کم اهمیت تر می تواند راه را برای پیشرفت هدف های والاتر میسر کند. برای مثال شما به جای برگزاری یک کنفرانس خبری بسیار گران قیمت، می توانید آن را به تبلیغات اینترنتی در شبکه های اجتماعی یا حتی یک کانال تلویزیونی محدود کنید و از مبلغ باقی مانده برای تحقیق و توسعه محصولات خود استفاده کنید.

انتخاب یک محیط حرفه ای برای کار

محیط فعالیت می تواند اثرگزاری بی نهایت مثبت بر کارمندان و در نتیجه کیفیت نهایی کار داشته باشد. مثلا داشتن یک محیط بازِ کاری، و پرهیز از ایجاد اتاق های شخصی برای کارمندان می تواند رابطه کاری و شخصی کارمندان با یک دیگر را بهبود داده و تعاملات این افراد موجب راحت تر شدن کار و به اصطلاح عامیانه شکستن یخ فی مابین شده و در نهایت طرح آسان تر مسائل و مشکلات موجود را رقم بزند.

راه را برای مشتری هموار کنید

یکی از بزرگترین مشکلاتی که هر شرکت کوچک و بزرگ با آن دست و پنجه نرم می کند، فرآیند سیر تکاملی یافتن مشتری و ارائه خدمات به آن هاست. شاید تاثیرگزار ترین مسئله بر تولید و طراحی یک محصول، مسئله جامعه هدف باشد. با تحقیقات بیشتر و به نوعی توسعه کاربرد محصول می توانید جامعه هدف و تعداد مشتریان تان را به آسانی بالا ببرید و بر روی یک مقصود برای یک قشر خاص فعالیت نکنید.

یافتن نیاز آن ها و معرفی شرکت به عنوان برطرف کننده نیاز آن ها، هم موجب رضایت بیشتر آن ها شده و هم می تواند برای سفارش کار به شما بین آن ها یک رقابت ایجاد کند! این عمل در واقع باعث ایجاد یک همکاری بلند مدت میان آن ها و شما خواهد بود که به شدت برای شکوفا شدن استارت آپ بدان نیاز دارید.

نتیجه گیری

با چکیده کردن مطالب بالا می توان به این رسید که کلید زدن استارت آپ برای یک کارآفرین، آسان ترین بخش حرفه ای کار است، با این حال، بهینه سازی و گسترش آن سخت ترین چالش موجود است. هیچ فردی بدون داشتن انگیزه، دانش و یک تیم حرفه ای راه به جایی نخواهد برد. مخصوصا قدرت تیم را نباید دست کم گرفت زیرا آن ها هستد که صلابت و توسعه استارت آپ شما را رقم می زنند و به موفقیت کامل می رسانند.
در آخر باید توجه داشت که پروسه پیشرفت هیچگاه سریع نخواهد بود اما هر روز، درهای جدیدی بر روی شما و بیزنس شما خواهد گشود و قدم گذاشتن در این راه پر پیچ و خم و مداومت در آن موفقیت شما را تضمین خواهد کرد.

امیدواریم که از مطالعه این نوشته کاربردی لذت برده و انگیزه ای دو چندان پیدا کرده باشید. با آرزوی موقیت