parsfreelancer

اشتراک گذاشته شده با :

freelancer

parsfreelancer.ir
۹ ایده راه اندازی کسب و کار آنلاین برای زنان

شاید شما هم به عنوان یک زن از نا برابری‌هایی که در محیط کار در حق شما می‌شود خسته شده باشید و احساس کنید پتانسیل انجام کاری بیشتر از یک شغل تمام وقت در محیط اداره یا کار خود را دارید. ممکن است به این فکر کرده باشید که شغل خود را رها کرده و به دنبال راه اندازی کاری بروید که همیشه آرزوی آن را داشته‌اید.

10-things-to-love-about-freelancing.jpg

۱۰ دلیل برای عشق ورزیدن به شغل فریلنسری!
۱۰ دلیل برای عشق ورزیدن به شغل فریلنسری!

شاید از خودتان بپرسید چه چیز این سبک از کار کردن آنقدر جذاب است و بسیاری از افراد طرفدار آن هستند. اگر شما هم فریلنسر هستید یا دوست دارید به صورت دورکاری و فریلنسری کار کنید خواندن این مطلب  برای شما مفید می باشد.


http://parsfreelancer.ir/10-things-to-love-about-freelancing

معرفی سرویس جدید: کاریابی و استخدام پارس فریلنسر
معرفی سرویس جدید: کاریابی و استخدام پارس فریلنسر

تا پیش از این، فقط امکان برون‌سپاری پروژه و سفارش خدمات در سایت میسر بود. برخی قوانین مربوط به سرویس برون‌سپاری از جمله عدم برقراری ارتباط و پرداخت در خارج از بستر سایت و یا عدم امکان استخدام تمام‌وقت، محدودیت‌هایی را برای هر دو گروه کارفرمایان و کارجویان ایجاد کرده بود.  هر چند در سرویس سفارش خدمات محلی، محدودیت‌ها کاملاً رفع شده؛ اما برای سهولت بیشتر در امر استخدام و کاریابی، «سرویس استخدام» را به پلتفرم اضافه کردیم.

http://parsfreelancer.ir/new-feature-job/

parsfreelancer.ir
معرفی بیست شغل پردرآمد در فریلنسینگ یا دورکاری

محبوبیت فریلنسر شدن و کار کردن به صورت دورکاری هرساله رو به افزایش است چرا که در ملاحظه تعادل مابین کار، درآمد، هزینه و سبک زندگی، فریلنسینگ می‌تواند راهی مطمئن و دلپذیر برای برقراری تعادل مابین همه موارد باشد. اگر دوست دارید که برای اضافه‌کاری یا کار اصلی خودتان به صورت فریلنسر و آزادکار شروع به فعالیت کنید، انتخاب حیطه کاری مسلماً مهم و حیاتی است. چرا که همانند دیگر مشاغل دورکاری نیز دارای مرتبه و درآمدهای زیاد یا کم است.

شما در انتخاب شغل فریلنسرینگ علاوه بر لذت بردن از انجام آن، می‌بایست حقوق و درآمد ماهانه خود را نیز مد نظر داشته باشید. اما چه مشاغلی به صورت دورکاری می‌توانند درآمد مناسب و راضی کننده‌ای داشته باشند؟ در پارس فریلنسر همراه شما با معرفی مشاغل مختلف بااستعداد انجام دورکاری خواهیم بود تا با دید بهتر و آگاهانه‌تر انتخاب کنید. همراه ما باشید.

از آنجایی که فریلنسر بودن و کارفرماها در این نوع از مشاغل به مکان و مرزها محدود نیست، برآورد دریافتی و حقوق‌ها در هر حیطه شغلی نیز به صورت بین‌المللی و متوسط جهانی بیان شده است تا شما برآورد دقیقی از درآمد خودتان حتی به صورت بین‌المللی داشته باشید. همچنین مشاغل به ترتیب از کم درآمد به پر درآمد مرتب شده‌اند.


http://parsfreelancer.ir/20-highest-paying-freelance-jobs/

فریلنسر تازه کار ، چالش‌های پیش رو و رمز موفقیت در آزادکاری (فریلنسینگ)

ز آنجایی که زندگی انسان با کارهای اداری به شدت رو به روزمرگی شتاب بر می‌دارد، از این رو کار کردن به عنوان فریلنسر یاآزادکاری می‌تواند جایگزین خوبی برای انجام کار دلخواه بر اساس خلاقیت و استعداد در کنار داشتن همه تفریحات و زندگی شخصی باشد. به همین دلیل است که محبوبیت فریلنسر بودن و انجام کارها به صورت دورکاری رو به افزایش است؛ اما فریلنسر بودن و انجام کارها به صورت دورکاری به خودی خود نمی‌تواند سود کافی برای شما نسبت به یک کار اداری با حقوق مستمر باشد. از این رو، اگر آماده هستید که یک فریلنسر شوید، باید چالش‌های متعددی را از سر بگذرانید و هر روز خودتان را آماده یک چالش جدید کنید.

آغاز فریلنسر بودن

با وجود اینکه فریلنسینگ و آزادکاری در ایران آنچنان شناخته شده نیست اما جمعیت زیادی از افراد تحصیل کرده در این زمینه مشغول به کار هستند. اغلب این افراد از عنوان شغلی خود بی‌اطلاع هستند و در قبال سؤال همیشگی، شغل شما؟ جواب‌های تکراری و عامه‌ پسندی به عنوان مترجمی، طراحی و غیره می‌دهند. این در حالی است که این افراد بدون اطلاع از اصلی‌ترین عنوان شغلی خود یعنی فریلنسر مشغول انجام آن هستند.


ادامه مطلب

چرا یوگا برای سبک زندگی فریلنسینگ بی‌نظیر است؟
چرا یوگا برای سبک زندگی فریلنسینگ بی‌نظیر است؟

هر زمان در سفر هستم، اولین سوالی که ازم پرسیده می‌شود، این است:«آیا شما فریلنسر هستید؟ چطور درآمد کسب می‌کنید؟ حتماً آنلاین کار کردن راحت است، مگر نه؟» پاسخ درست به این سوالات این چنین خواهد بود:«بله، من فری‌لنسر هستم و خرج روزانه‌ام را با سخت کار کردن و مداومت در تعهد به وظایفم به دست می‌آورم. فری‌لنسینگ شغل چالش‌برانگیزی است که مستلزم پشتکار و از خودگذشتگی بسیار است.» اما چند نفر واقعاً منظورِ اصلی من از این حرف‌ها را درک می‌کنند؟

مردم متوجه نمی‌شوند مشاغل فریلنسینگ تا چه‌حد فرسایشی‌اند. آن‌ها فکر می‌کنند به‌خاطر اینکه به‌جای کار فیزیکی، مشغول تایپ کردن هستیم، این چیزی به خستگی‌مان نمی‌افزاید. اما دقیقاً خسته می‌شویم و شما هم این‌را می‌دانید. برای همین است که باید به‌صورت مداوم مراقب خودمان باشیم.

ما باید به‌واسطه‌ی مصرف غذاهای سالم، تمرین و به‌کرات ریلکس‌کردن سعی کنیم سالم بمانیم. می‌دانم هرگز زمان کافی نداریم تا تمام کارهایی که دوست داریم را انجام دهیم اما با نگرانی نداشتن، تقریباً می‌شود هرکاری را انجام داد.

یکی از سریع‌ترین و بهترین راه‌های آرام شدن، انجام دادن یوگاست. همیشه می‌توانید از کارهایتان فاصله‌ای کوتاه بگیرید و چند دقیقه‌ای حین گوش دادن به آهنگی آرامش‌بخش، اعضای بدن‌تان را کش‌و‌قوس دهید. تنها چیزی که لازم دارید یک تشک، یک پلی‌لیست خوب و آمادگی برای شروع است. بنابراین، چرا فریلنسرها باید یوگا انجام دهند؟

یوگا ما را متمرکز نگه می‌دارد

به‌عنوان فریلنسر، ما همیشه چندین کار را هم‌زمان انجام می‌دهیم و به‌خاطر اینکه در چندین پروژه و کار گیر می‌کنیم، سرانجام در انتهای روز بیش از حد فرسوده‌ایم. گاهی‌اوقات، تمرکز کردن روی کارمان به امری چالش‌برانگیز بدل می‌گردد. به‌زبان ساده، ما به استراحت نیاز داریم. لازم است آرام شویم و از زمان آزاد استفاده کنیم... اما با وجود چندین کار که در انتظار تکمیل شدن هستند، چطور می‌شود چنین کاری کرد؟ امری راحت است. با انجام حداقل یک جلسه یوگا در روز.

5-office-friendly-yoga-poses-to-get-you-through-to-happy-hour-MainPhoto.jpg

بیست دقیقه تمرین یوگا در روز گردش خون را بهبود می‌بخشد و کارایی ذهن را افزایش می‌دهد. اطلاعات‌ را زودتر و آسان‌تر پردازش خواهید کرد، سودمندی را می‌افزاید و موثرتر می‌نماید. دم، بازدم، تمرکز کنید، نگرانی‌های روزانه‌تان را راها کنید و آزاد شوید... تمام هدف یوگا همین است.

یوگا ما را به‌حرکت وا می‌دارد

وقتی حس می‌کنید می‌خواهید جا بزنید، مشخصاً چیزی در زندگی‌تان هست که باید تغییر کند. آن چیز می‌تواند شغل، دایره‌ی دوستان یا زوج‌تان باشد. انتظار برای تمام شدن روز، افسرده‌کننده است. کالین مِریلو، مدیر فروش اُکس کارتینگ نظرش را به‌اشتراک می‌گذارد:«اگر می‌خواهید چیزی را رها کنید، بدون فکر کردن انجام‌اش دهید. نیازی نیست به غریزه‌تان شک کنید. تصمیم‌تان را عملی کنید، به همین سادگی.»

وقتی از خانم مریلو پرسیدیم چطور به این نتیجه رسیده‌اند، گفتند:«راحت. انجام زیاد یوگا و مدیتیشن. غیر از این چطور می‌توان خود واقعی را شناخت؟»

ریلکس کردن

یوگا علاوه بر تمرکز و پشتکارِ تقویت شده، همچنین کمک می‌کند آرام شویم و از زمان تنهایی‌مان لذت ببریم. گاهی‌اوقات، ما فقط لازم داریم همه‌چیز را کناری بگذاریم و روی خودمان تمرکز کنیم. شاید به زمانی نیاز داشته باشیم تا  به هرآنچه در زندگی‌مان اتفاق افتاده فکر کرده و آن‌ها را بسنجیم یا شاید فقط لازم داشته باشیم کمی استراحت کنیم.

مشاغل ما به مهارت‌های استدلالی خردمندانه، تفکر منطقی و تمرکز مداوم نیازمند است. هرگز به خودمان اجازه نمی‌دهیم تعلل کنیم. برای همین در نهایت امر نگران و پر تنش هستیم. یوگا به ما کمک می‌کند آرام شویم و با خودِ درونی‌مان مجدداً ارتباط بگیریم.

سبک زندگی‌ای سالم

تحقیقات نشان می‌دهد یوگا درد را کاهش و عملکردهای معمولِ بدنی را افزایش می‌دهد. وقتی یوگا تمرین می‌کنیم، ضربان قلب‌مان کاهش میابد، نگرانی‌مان درمان می‌شود و راحت‌تر به خواب می‌رویم. با تمرین و کش‌و‌قوس مداوم، دیگر نیاز به مصرف فست‌فود را هم حس نخواهیم کرد. بعد از یک جلسه یوگا، ما به غذاهای سالم‌تر مانند سبزیجات، مرغ یا میگوی آب‌پز میل پیدا خواهیم کرد. یوگا به معنی واقعی کلمه نحوه‌ی غذا خوردن، رفتار، حس و عمل کردن‌تان را تغییر می‌دهد. اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، یوگا به‌معنی واقعی کلمه زندگی‌تان را تغییر خواهد داد.

اعتماد به‌نفسِ بالا رفته

وقتی حس بهتری داشته باشیم، ظاهر بهتری هم داریم و وقتی ظاهر بهتری داشته باشیم، اعتماد‌به‌نفس کسب می‌کنیم. همه‌چیز به‌هم ربط دارد! حین جلسات یوگا، شاید به تقلا بیفتید، از محوطه‌ی راحتی‌تان بیرون بیایید یا حس دلسردی کنید اما در نهایت، بر تمام مسائل بالا فائق خواهید آمد. رنج می‌برید و گنج به دست می‌آورید. حس خوبی نسبت به دست‌آوردهایتان خواهید داشت و از پیشرفت‌تان خوشحال می‌شوید. این خودش اعتماد به‌نفس زیادی است!

با زمان حال، عجین می‌شوید

اکثر ما زمان حال را بدون زندگی کردن در لحظه، می‌گذرانیم. ما روی مشکلات دیگران بیش از حد تمرکز می‌کنیم، از تصمیمات پیشین‌مان پشیمان می‌شویم یا برنامه‌های آتی را در نظر می‌گیریم. بنابراین ما چه‌زمانی را عملاً زندگی می‌کنیم؟

یوگا چشم‌اندازی جدید باز می‌کند و فرصت تمام کردن روز را به ما می‌بخشد. وقتی یوگا تمرین می‌کنیم، دست از تمامی نگرانی‌ها و مشکلات برمی‌داریم و به‌سادگی عمل دم و بازدم را به‌جا می‌آوریم و زندگی می‌کنیم.

یوگا و طرز قرارگیری بدن

به‌عنوان یک ‌فریلنسر، احتمالاً بیش از نیمی از روز را پشت میزتان سپری می‌کنید. اگر پشت میزتان نباشید، روی کاناپه یا تخت خواهید بود. گرچه روبه‌روی یک کامپیوتر می‌نشینید و ساعت‌ها تایپ می‌کنید. این می‌تواند برای طرز قرارگیری بدن‌تان در آینده زیان‌بخش باشد. ممکن است مایل شوید بیش از آنچه باید، شانه‌هایتان را به‌جلو خم کنیم. یوگا به‌خاطر اینکه از تکنیک‌هایی خاص برای کش دادن به پشت و عضلات‌ استفاده می‌کند، از مشکل‌ساز شدنِ وضعیت بد قرارگیری بدن-و احتمالاً تبدیل شدن به کژپشتی- در بلند مدت جلوگیری می‌کند.

نتیجه‌گیری

فریلنسینگ و یوگا دست در دست هم پیش می‌روند. یوگا زمان زیادی نمی‌خواهد، عملاً می‌شود همه‌جا انجامش داد و یادگیری‌اش آسان است. فری‌لنسینگ خسته‌کننده و فرسایشی است، بنابراین گه‌گداری باید استراحت کرد. خب، چرا حینِ آن زمان کوتاهی که به استراحت اختصاص می‌دهید، تمرین یوگا انجام ندهید؟


منبع: پارس فریلنسر

 

parsfreelancer.ir
6 راه برای اینکه بفهمید یک نویسنده دورکار مهارت های مورد نیاز شما را داراست یا خیر

تعداد زیادی نویسنده دورکار (فریلنسر) وجود دارد. آن ها بسیار با یکدیگر متفاوت هستند. اگر شما به دنبال کسی هستید که دقیقا نیازهای شما را برآورده کند، این کار یک چالش جدی خواهد بود.

اولین گام این است که دقیقا مشخص کنید چه نوع نویسنده ی دورکاری نیاز دارید؟ آیا به دنبال کسی هستید که یک پیشینه ی قوی در نویسندگی آکادمیک داشته باشد؟ آیا به دنبال فرد خلاقی هستید که بتواند پست های جذابی برای رسانه ها ی اجتماعی بنویسد؟ یا به دنبال کسی هستید که بتواند برای توضیح در مورد خدمات/محصولات شما محتوای صوتی تولید کند؟ برای هریک از موارد گفته شده، مهارت های جداگانه ای نیاز است. اگرچه نویسنده های بسیاری نیز وجود دارند که با تلاش فراوان تمام مهارت ها در تمام سبک های نویسندگی را کسب کرده اند.

به محض آن که مشخص کردید به دنبال چه فردی هستید، می توانید افراد متقاضی را با شش روش زیر، ارزیابی نمایید.

3 نکته مهم که در دورکاری تمام وقت باید به یاد داشته باشید
3 نکته مهم که در دورکاری تمام وقت باید به یاد داشته باشید

کسب درامد آنلاین هیچ زمانی به‌اندازه‌ی عصر دیجیتال امروز قابل‌اعتماد نبوده است. می‌توان گفت که دورکاری آنلاین تعریف جدید از اشتغال را ارائه کرده است. فریلنسرها در هرکجای دنیا تنها با مجهز بودن به یک لپ‌تاپ و یک اتصال اینترنت، توانایی انجام کار را خواهند داشت.

در حالی که دورکاری هرروز در حال فراگیر شدن است، برای فریلنسرها بسیار مهم است که در این بازارکار توانایی رقابت داشته باشند. در اینجا سه نکته‌ی ارزشمند آورده شده است که به‌عنوان یک فریلنسر برای شما بسیار مفید خواهد بود.

1. مطمئن شوید که مشتری‌ها همیشه رضایت کامل دارند.

مهم‌ترین چیزی که می‌تواند مانع موفقیت شما به‌عنوان یک فریلنسر شود، نظرات و بازخوردهای منفی مشتری‌هاست. باید اطمینان حاصل کنید که هر مشتری از کار شما بسیار رضایتمند است. در غیر این صورت شاهد نظرات منفی بسیار زیادی در پروفایل خود خواهید بود. اما درصورتی‌که یک مشتری از شما راضی نبود، نگران نباشید، دنیا به آخر نرسیده است!

بر اساس نظرات یک فریلنسر که در طول یک سال 62 هزار دلار به دست آورده است، یکی از کلیدهای مهم پایداری و موفقیت در دورکاری گرفتن بازخوردهای مثبت از مشتریان است. در طول هر پروژه، به‌صورت دوره­ای روند پیشرفت پروژه را با مشتری به اشتراک بگذارید. این کار کمک می‌کند که مطمئن شوید شما و مشتری همواره در سطح یکسانی از انتظارات به سر می‌برید.

بررسی‌های دوره ­ای باعث می‌شود احتمال اینکه در زمان تحویل نهایی کار مشتری ناامید شود به حداقل برسد. به‌علاوه ارتباط مستمر با مشتری از طریق پنل گفتگوی پارس فریلنسر باعث می‌شود کل کار به‌درستی و راحتی بیشتری جلو برود.

2. بین دورکاری و زندگی تعادل برقرار کنید.

اینکه تنظیم ساعات و برنامه کاری در دست خودتان است، یکی از جذابیت‌های دورکاری است. اما این به معنی نیست که باید تلاش کنید تا هرروز با حداکثر توان و ظرفیت خود کار کنید.داشتن توانایی تنظیم ساعات کاری به‌صورت دلخواه یک شمشیر دو لبه است. به‌عنوان یک فریلنسر می‌توانید بیش‌ازحد توان خود کار کنید که می‌تواند تأثیر منفی زیادی بر کیفیت کار شما داشته باشد.

به‌عنوان یک قاعده‌ی کلی باید همیشه به خاطر داشته باشید که تعادل سالمی را بین کار و تفریح رعایت نمایید. بعد از یک روز دورکاری سعی کنید محیط اطراف خود را تغییر دهید. مثلاً به تفریح و پیاده‌روی بروید یا به سرگرمی موردعلاقه‌تان بپردازید.

علاوه بر آن، دورکاری یک فعالیت منزوی محسوب می‌شود که در آن شما با همکارانی در ارتباط نیستید. اگر شما یک فریلنسر تمام‌وقت هستید حتماً دقت داشته باشید که به شکلی روابط اجتماعی خود را توسعه دهید. این کار می‌تواند در شبکه‌های اجتماعی و یا در سطح جامعه انجام شود.  هم‌چنین می‌توانید در ملاقات‌های محلی که بین فریلنسرها برگزار می‌شود شرکت کنید. داشتن یک زندگی اجتماعی فعال به‌ویژه برای فریلنسرها به‌منظور حفظ تعادلی سالم در زندگی از اهمیت بسیار برخوردار است.

3.  از درآمد دورکاری پس‌انداز کنید.

اینکه اولین درامد فریلنسری خود را به دست آورده‌اید خیلی خوب به نظر می‌رسد. اما دلایل قابل قبولی وجود دارد که شما نباید همه‌ی آن را خرج کنید.

به‌عنوان یک تازه‌کار خیلی مهم است که بتوانید پس‌انداز داشته باشید. هیچ شخصی با خرج کردن همه‌ی پول‌هایی که به‌زحمت به دست آورده است نمی‌تواند پولدار شود. اگر حداقل بخشی از پولتان را پس‌انداز نکنید حتماً بعداً دچار مشکل خواهید شد.

برای اینکه از مشکلات در امان بمانید، حتماً 40 درصد درآمدتان را پس‌انداز کنید. و تحت هیچ شرایطی به آن دست نزنید.

این به معنی نیست که شما نباید با پس‌اندازتان هیچ کاری انجام دهید. بلکه می‌توانید پولتان را در یک حساب با سود بالا سپرده‌گذاری کنید یا از  بورس اوراق بهادار سهام بخرید.

زندگی به‌عنوان یک فریلنسر همان اندازه که سرگرم‌کننده است، لذت‌بخش هم هست. فقط توصیه‌های بالا را به یاد داشته باشید و از شرکت در انقلاب شغلی قرن بیست و یکم لذت ببرید.