parsfreelancer

اشتراک گذاشته شده با :

کسب درآمد

فریلنسر تازه کار ، چالش‌های پیش رو و رمز موفقیت در آزادکاری (فریلنسینگ)

ز آنجایی که زندگی انسان با کارهای اداری به شدت رو به روزمرگی شتاب بر می‌دارد، از این رو کار کردن به عنوان فریلنسر یاآزادکاری می‌تواند جایگزین خوبی برای انجام کار دلخواه بر اساس خلاقیت و استعداد در کنار داشتن همه تفریحات و زندگی شخصی باشد. به همین دلیل است که محبوبیت فریلنسر بودن و انجام کارها به صورت دورکاری رو به افزایش است؛ اما فریلنسر بودن و انجام کارها به صورت دورکاری به خودی خود نمی‌تواند سود کافی برای شما نسبت به یک کار اداری با حقوق مستمر باشد. از این رو، اگر آماده هستید که یک فریلنسر شوید، باید چالش‌های متعددی را از سر بگذرانید و هر روز خودتان را آماده یک چالش جدید کنید.

آغاز فریلنسر بودن

با وجود اینکه فریلنسینگ و آزادکاری در ایران آنچنان شناخته شده نیست اما جمعیت زیادی از افراد تحصیل کرده در این زمینه مشغول به کار هستند. اغلب این افراد از عنوان شغلی خود بی‌اطلاع هستند و در قبال سؤال همیشگی، شغل شما؟ جواب‌های تکراری و عامه‌ پسندی به عنوان مترجمی، طراحی و غیره می‌دهند. این در حالی است که این افراد بدون اطلاع از اصلی‌ترین عنوان شغلی خود یعنی فریلنسر مشغول انجام آن هستند.


ادامه مطلب

دورکاری چیست و چه مزایایی دارد؟
دورکاری چیست و چه مزایایی دارد؟
با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و راههای ارتباطی علیرغم اینکه باعث بیکاری بسیاری از اقشار مردم شده، دروازه های  جدیدی نیز برای کسب و کارهای جدید گشوده شد. بعنوان مثال در کارخانه ها بجای نیروی انسانی از روبوت ها استفاده میشود ولی در مقابل آن بسیاری از جوانان که دوره های برنامه نویسی را گذرانده اند برای راه اندازی و ساخت این روبوت ها شغلی بدست آورده اند. در سالهای اخیر از عمده کسب و کارهایی که بسیار پر رونق بوده مشاغل اینترنتی هستند.
این مشاغل شامل ارائه انواع خدمات، فروشگاههای آنلاین، اطلاع رسانی و اخبار، سایتهای دانلود و… میباشند. که هر کدام به شاخه متعدد دیگری نیز تقسیم و متصل میشوند. از جمله مواردی که از حدود 5 سال گذشته بازار آن بسیار داغ شده، دورکاری است. در این مطلب همراه ما باشید تا در این خصوص توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه نماییم.

 

دورکاری که واژه فارسی شده ی Freelancing میباشد، میتوان بصورت کوتاه آنرا اینگونه تعریف کرد:

استخدام پیمانکار غیرحضوری
انجام غیرحضوری کار برای کارفرما

دورکاری چه مزایایی دارد؟

اجازه بدهید این سوال را از دید هردو طرف معامله یعنی کارفرما و پیمانکار بررسی نماییم.

همانطور که مستحضرید امروزه داشتن یک ایده ی خلاقانه میتواند مسیر زندگی شما را کاملاً تغییر داده و با به ثمر رساندن آن به اوج شهرت و موفقیت برسید. اما حفظ کردن ایده ها بسیار سخت است، چرا که بسیاری در کمین اند تا آنرا از شما بدزدند و خود زودتر آنرا انجام دهند.

حال اگر باهوش باشید با کمک گرفتن از پیمانکارهای دورکار، میتوانید پروژه خود را تکه تکه کرده و هر قسمت آن را به یک پیمانکار جهت انجام دورکاری واگذار کنید، در این حالت از آنجاییکه افراد دورکار یکدیگر را نمیشناسند، لو رفتن پروژه کلی شما تقریباً صفر خواهد بود. و در آخر شما با جمع کردن این پازل در کنار یکدیگر پروژه تان را تکمیل میکنید.

از طرفی نیز شما با پیشنهاد یک کار بصورت دورکاری، با قیمتها و نمونه کارهای متفاوتی روبرو میشوید که تصمیم گیری را برایتان آسان خواهد نمود. و ریسک شکست در پروژه بشدت کاهش خواهد یافت.

 

بسیاری از دانش آموختگان هستند که بدنبال کار میگردند اما غافل از اینکه افراد زیادی منتظرند تا کارشان را به وی بسپارند. بسیاری از افراد از پتانسیل و هنرهای خود بیخبرند و نمیدانند که واقعاً چه کارهای ارزشمندی را میتوانند انجام دهند.

شخصی روزی جمله ی زیبایی بیان کرد که هرگز آن را فراموش نمیکنیم:

هر چیزی که امروز شما آن را بلدید، در جایی از دنیا شخصی حاضر است برای یادگیری یا انجام آن توسط شما  بشما پول پرداخت کند.

پس هنر خود را دست کم نگیرید همین امروز از پارس فریلنسر شروع کنید و دست بکار شوید.

شما دانش آموخته اید که از آن کسب درآمد کنید، و اگر خودتان از خودتان بهره برداری نکنید، دیگران روی هنر و دانش شما قیمت خواهند گذاشت و از شما به اندازه تشخیص خودشان بهره برداری خواهند کرد.

دورکاری اگر به آن بها داده شود و تبلیغات مناسبی برایش صورت گیرد میتواند به آسانی بیکاری را در بین جوانان و حتی افراد مسن تر ریشه کن کند.

دورکاری زن و مرد و کوچک و بزرگ نمیشناسد، از راهنمایی برای نصب یک بازی گرفته تا طراحی یک نرم افزار و هر آنچه که شما فکرش بکنید مشتری خودش را دارد.