parsfreelancer

اشتراک گذاشته شده با :

استارت آپ

صنعت اجاره اتومبیل، ایده‌ی جالبی برای راه اندازی یک استارتاپ آنلاین
صنعت اجاره اتومبیل، ایده‌ی جالبی برای راه اندازی یک استارتاپ آنلاین

صنعت اجاره اتومبیل با نرخ بسیار بالایی رو به رشد است و طی سالیان اخیر تقاضای جهانی در این بخش به سرعت افزایش یافته است. سناریوی کنونی صنعت اجاره اتومبیل در جهان به طرز حیرت آوری خوب به نظر می رسد و نشان می دهد که فرصت های فراوانی در این بخش نهفته است. با وجود افزایش گردشگری بین المللی به همراه تغییرات سریع در فرهنگ کار، خدمت اجاره اتومبیل آنلاین می تواند انتخاب جالبی برای حمل و نقل باشد. عوامل متعددی وجود دارند که به رشد و توسعه ی تجارت اجاره اتومبیل کمک کرده است. در اینجا برخی از دلایل برجسته تاثیرگذار در صنعت اجاره اتومبیل آمده اند.

سهولت دسترس پذیری

با استفاده از صنعت اجاره اتومبیل، مصرف کنندگان به راحتی می توانند بهترین گزینه را از بین وسایل نقلیه به گونه ای انتخاب کنند که نیازهای آن ها را برآورده کند. مصرف کنندگان در زمان های مختلف (مانند مسافرت، شرکت در اجتماعات یا حضور در جلسات کسب و کار) نیازهای متفاوتی دارند. امروزه خدمات کرایه اتومبیل، بسته به نیاز افراد، طیف وسیعی از خدمات را به آن ها ارائه می دهند.

حق انتخاب وسیله نقلیه

روزهایی که مردم هیچ گزینه ای برای انتخاب نداشتند و تنها یک برند خاص یا نوع خاصی از اتومبیل برای انتخاب وجود داشت، گذشته است. امروزه ارائه دهندگان خدمات کرایه اتومبیل، انواع زیادی از اتومبیل های مناسب را برای اکثر موقعیت ها فراهم می کنند و به مشتری های خود برای انتخاب وسیله نقیله حق انتخاب می دهند. برخی از ارائه دهندگان خدمات اتومبیل یک قدم جلوتر رفته و یک تیم داخلی از متخصصان امور، به منظور کمک به مشتریان برای انتخاب وسیله نقلیه تشکیل داده اند.

مسئولیت محدود در مورد نگهداری یا تعمیر وسیله نقلیه

مسئولیت ها در مورد تعمیر و نگهداری اتومبیل کرایه ای بسیار محدود است و این یکی از بزرگترین دلایلی است که مردم اتومبیل کرایه ای را ترجیح می دهند. اما اکثر شرکت های کرایه اتومبیل، برای شرایطی که مشتری خسارتی به وسیله نقیله وارد کند قوانین خاص خود را دارند. برای جلوگیری از هرگونه خرابی در جاده، شرکت های کرایه اتومبیل معمولا حق بیمه یا به عبارتی سپرده پیش پرداخت را از قبل دریافت می کنند.

مقرون به صرفه بودن

اتومبیل های اجاره ای نسبتا مقرون به صرفه هستند و با وجود اینکه این کسب و کار نسبتا جدید است، مزایای قابل توجهی نسبت به اتومبیل های شخصی دارند. مسافرت بسیار مقرون به صرفه شده است و این امکان برای مشتریان فراهم آمده است تا ضمن صرفه جویی در مبلغ زیادی پول، سفری بی دردسر را تجربه کنند.

تاثیر فناوری بر خدمات اجاره اتومبیل

خدمات اجاره اتومبیل بر بستر فناوری به سرعت در حال تصاحب بازار است. با توجه به روند روز افزون استفاده از تلفن های هوشمند، خدمات اجاره اتومبیل آنلاین می توانند در هر لحظه و هرجایی تنها با لمس یک دکمه در دسترس باشد. بسیاری از شرکت های خدمات اجاره اتومبیل جنبه های جذاب فناوری را با کار در آمیخته اند به گونه ای که رزرو اتومبیل به راحتی درخواست تاکسی آنلاین (مانند اسنپ) امکان پذیر شده است.

در سال های اخیر پلتفرم های آنلاین اجاره اتومبیل را به گونه ای تجهیز کرده اند که امکان رشد سریع خدمات کرایه اتومبیل آنلاین فراهم آمده است. بسیاری از ارائه دهندگان خدمات آفلاین نیز فناوری خود را ارتقا داده اند. در حال حاضر ارائه دهندگان خدمات اتومبیل کرایه ای، در تلاشند تا جدیدترین راهبردها را به گونه ای توسعه دهند که دسترسی به بزرگترین پایگاه مشتریان آنلاین امکان پذیر گردد.

فناوری منجر به توسعه کسب و کار اجاره اتومبیل شده است.

از آنجایی که تقاضا برای شیوه های جدید حمل و نقل در شهرهای بزرگ روبه افزایش است، فناوری یک راه حل ضروری به منظور تمرکز بیشتر بر جنبه های مختلف کسب و کار است. داشتن یک سیستم رزرو آنلاین اختصاصی  می تواند برای مشتریان بسیار خوشایند باشد. داشتن امکاناتی هم چون رزرو آنلاین و سیستم اطلاع رسانی، می تواند اجاره اتومبیل را به صدر جدول کسب و کارهای دنیا برساند. در اینجا تحلیل عمیقی از مدل کسب و کار برای بازار اجاره اتومبیل ارائه کرده ایم.

یک پلتفرم خوش ساخت برای رزرو اتومبیل های اجاره ای

در دنیای امروز هیچ کمبودی در زمینه ی استفاده از تلفن های هوشمند وجود ندارد بنابراین ساخت یک وب سایت پاسخگو (Responsive) منجر به رونق کسب و کار شما در بازار خواهد شد. برنامه کاربردی موبایل امکان رزرو سریع تر و راحت تر و هم چنین تراکنش های امن را فراهم خواهد آورد.

آینده ی کسب و کار اجاره اتومبیل چکونه خواهد بود؟

از زمان آغاز کسب و کار اجاره اتومبیل، این صنعت رشد چشم گیری داشته است. گزارش هایی که توسط ‘Cognizant Technology’ ارائه شده است حاکی از آن است که رشد این کسب و کار تا اندازه ای خواهد بود که شرکت ها بر سر آن به رقابت خواهند پرداخت. این موضوع در آینده از طریق فرآیند خرده فروشی امکان پذیر خواهد بود. خرده فروشی خدمات کرایه اتومبیل، شامل معرفی مفاهیم کسب و کار مبتی بر خرده فروشی به این بخش خواهد بود. این موضوع معمولا مباحث زیادی را شامل می شود که از جمله آن های می توان به این موارد اشاره نمود: هم چون استفاده از فناوری های بلادرنگ و مکان-محور، پکپارچه سازی با شبکه های اجتماعی و پشتیبانی 24 ساعته در  7 روز هفته.

اگر علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در این موضوع هستید و می خواهید برای شروع کسب و کار اجاره اتومبیل برنامه ریزی کنید، می توانید با کمک فریلنسرها استارتاپ خود را با کمترین هزینه و زمان راه اندازی کنید.


یا می توانید از نرم افزاری که توسط ما طراحی شده استفاده نمایید

استخدام فریلنسرها یا شرکت های واسطه?
استخدام فریلنسرها یا شرکت های واسطه?

اکثر ما حداقل یک پروژه داریم که خیلی وقت ها برایش زمان های بسیاری صرف کرده ایم ولی به دلایل گوناگون آن را به پایان نرسانده یا کلا استارت نزده ایم!   باید چه کار کرد؟ مهارت های جدید یاد گرفت؟ یک فرد را استخدام کرد یا …؟

شرکت های بسیاری با بودجه های متفاوت هم دقیقا با چنین مسئله ای دست و پنجه نرم می کنند؛ شرکت های بزرگ افراد بسیار متخصص با حقوق های بالا و شرکت های کوچک افراد متوسط را به صورت قراردادی استخدام می کنند. 

اینجاست که فریلنسر وارد بازی می شود و تمامی قانون ها را تغییر می دهد. او می تواند به صورت تایم باز، در قبال مبلغ مشخص، پروژه شما را تحویل دهد. 


1- بررسی پیش زمینه و سوابق فریلنسر ها


بسیاری از فریلنسر ها در وب سایت های متعددی کار می کنند، برای مثال پارس فریلنسر امکان مشاهده پیش زمینه کاری افراد و رزومه آن ها  را فراهم آورده است. اگر سوابق آن ها مناسب باشد، بازخوردی عالی از مشتریان و کارفرمایان پیشین خواهند داشت. حتی با مشاهده یک رزومه از وی، همه چیز برایتان واضح خواهد شد. با بررسی و تطابق آن با نیاز هایتان، می توانید از او استفاده نموده یا همکاری ننمایید.

2- فریلنسر ها از شرکت های پروژه ای قابل اعتماد ترند


هنگامی که با یک شرکت انجام دهنده پروژه واسطه (مثل طراحی سایت، طراح قطعه یا …) قرارداد می بندید، شانس بزرگ ارتباط با فرد انجام دهنده پروژه را دستکم از ابتدای پروژه از دست می دهید. این شرکت ها برای این که افراد متخصصِ آنها جذب نشوند، درهای ارتباط مستقیم با کارفرما را می بندند و یک فرد از بخش روابط عمومی یا بخش تنظیم قرارداد ها را برای تعیین ضوابط و شروط معرفی می کنند. بنابراین این افراد همیشه در پشت پرده می مانند؛ مسئله زمانی بغرنج می شود که کار شما آن طور که باید از آب در نمی آید و دیگر راه بازگشتی نیست…

3- پروژه شما در اولویت خواهد بود


هنگامی که با یک شرکت انجام دهنده پروژه قرارداد می بندید، یکی از صد ها مشتری آنهایید! آن ها به دنبال پیدا کردن هر چه بیشتر مشتریان هستند و هیچ گاه مانند یک فرد مستقل نمی توانند بر روی پروژه شما تمرکز کنند. هنگامی که یک فریلنسر را استخدام می کنید، هیچ عامل حواس پرتی در ساعات کاری آن فرد وجود نداشته، و تجربه بالاترین کیفیت را خواهید داشت.

4- ارتباط مستقیم


فریلنسر یعنی ارتباط مستقیم؛ به عبارت بهتر شما در اینگونه شرکت ها باید با حداقل یک واسطه صحبت داشته باشید، که علاوه بر اینکه زمان بیشتری را از دست خواهید داد،  ممکن است شالوده پیام شما نیز منتقل نشود. اما با فریلنسر تمامی حرف ها را مستقیم به خود او می گویید و در صورتی که مشکل یا گره ای وجود داشته باشد، او نیز مستقیما به شما پاسخ خواهد داد.

5- بهره وری هزینه ها

مسلما با استخدام فریلنسر و حذف واسطه ها، هزینه به شدت کاهش می یابد؛ یا شاید حتی تا نصف آن تمام شود. با توجه به اینکه  فریلنسرها مشکلات بیشتری نسبت به افراد استخدام شده در شرکت ها دارند، اما بازهم نیمی از هزینه ی شرکتها را در ازای کیفیت بسیار بالاتری از شما دریافت خواهند کرد.

چکیده


همانطور که با هم دیدیم، استدلال های متعددی برای استخدام یک فریلنسر وجود داشته   و باید تمامی آن ها مدنظر قرار گیرد. اگر بهترین پروژه را می خواهید، باید بهترین افراد را نیز استخدام کنید؛ همیشه راه آسانِ شرکت ها را انتخاب نکنید! با کمی بررسی سوابق و دانش افراد، هم می توانید با افراد جدید و طرز فکر های جدید آشنا شده و تفاوت را به خوبی در سالیان متوالی درک نمایید!

http://parsfreelancer.ir/hire-a-freelancer/